Dom » Nieruchomość

W zdrowym biurze zdrowy pracownik

W zdrowym biurze zdrowy pracownik
Zobacz więcej zdjęć »
Wśród wielu noworocznych postanowień to mówiące o zmianie trybu życia na zdrowszy występuje chyba najczęściej. Decydujemy się na lepszą dietę oraz bardziej aktywny styl życia. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak wielki wpływ na naszą ogólną kondycję ma miejsce pracy.

W pomieszczeniach, w których pracujemy spędzamy bardzo dużo czasu i to właśnie warunki w nich panujące mają zazwyczaj większe znaczenie dla naszego zdrowia, niż środowisko zewnętrzne.

Na szczęście również wśród firm wciąż rośnie świadomość tego faktu. Coraz więcej pracodawców zwraca uwagę na czynniki decydujące o komforcie pracy w danym pomieszczeniu czy budynku, a deweloperzy, chcąc sprostać tym wymaganiom rynku, stale ulepszają swoje inwestycje poprawiając ich efektywność ekologiczną oraz warunki, jakie zagwarantują przyszłym użytkownikom.

Niewątpliwie jednym z podstawowych czynników wpływających na komfort pracy, a jednocześnie na jej efektywność jest oświetlenie pomieszczenia. Jeżeli tylko jest to możliwe, w ciągu dnia powinno się jak najdłużej wykorzystywać światło dzienne. Naturalne oświetlenie z jednej strony jest najmniej szkodliwe dla naszego wzroku, a z drugiej pobudza organizm do wytężonego wysiłku. Z tego powodu, nowoczesne i dobrze zaprojektowane biura oferowane przez najlepszych deweloperów coraz częściej zapewniają doskonały dostęp do światła dziennego. Dzięki temu pracujący w nich ludzie, czują się dużo bardziej zmobilizowani do działania, rześcy, a ich oczy męczą się zdecydowanie mniej, niż w pomieszczeniach, w których panuje tylko i wyłącznie sztuczne oświetlenie. W naszych biurowcach stosujemy systemy wysokopowierzchniowych przeszkleń na ścianach zewnętrznych, które zapewniają nieograniczony dostęp do światła dziennego na wszystkich kondygnacjach - mówi Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Ghelamco Poland. Wykorzystujemy ponadto wysokoselektywne szkło, zapewniające dobrą widoczność, ale jednocześnie ograniczające wpadanie energii słonecznej do środka budynku, co chroni przed jego nadmiernym nagrzewaniem się - dodaje Zagórski.

Jak podkreśla wielu naukowców jednym z najważniejszych czynników warunkujących dobre samopoczucie człowieka jest wysoka jakość otaczającego go powietrza oraz odpowiednia temperatura, na którą ogromny wpływ ma właściwa wentylacja w budynku. Deweloperzy dbają o to, aby we wszystkich realizowanych przez nich inwestycjach możliwa była odpowiednia cyrkulacja powietrza. Przykładowo, w biurowcach Ghelamco stosuje się nowoczesne, energooszczędne systemy klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania (HVAC - Heating, Ventilating and Air Conditioning), umożliwiające indywidualne regulowania temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Co ciekawe, nowoczesne systemy klimatyzacyjne wykorzystywane m.in. przez Ghelamco zaopatrzone są w filtry, które usuwają zanieczyszczenia z powietrza i zapobiegają rozprzestrzenianiu
się szkodliwych dla zdrowia zarazków.Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale bardzo ważne dla zdrowia osób przebywających w biurowcu są także materiały, z jakich jest on wykonany. Jedynie surowce najwyższej jakości, spełniające jasno określone normy i przebadane pod względem emisji szkodliwych substancji są w stanie zapewnić zdrowie i komfort osób przebywających w danym budynku. W trakcie realizacji swoich inwestycji, Ghelamco wykorzystuje jedynie materiały charakteryzujące się brakiem lub najniższą z możliwych emisją związków zanieczyszczających środowisko. Między innymi za to, dwa budynki belgijskiego dewelopera - Crown Square i Trinity Park III, jako pierwsze w Polsce, otrzymały znany prestiżowy certyfikat ekologiczny BREEM (BRE Environmental Assessment Metod).

W związku z faktem, że w miejscu pracy spędzamy bardzo dużo czasu istotne jest także, aby w pobliżu obiektów biurowych znajdowała się odpowiednia infrastruktura gastronomiczna umożliwiająca pracownikom zjedzenie ciepłego i pożywnego posiłku. W tym celu w większości nowoczesnych kompleksów biurowych wydzielana jest specjalna przestrzeń handlowo-usługowa. Duże znaczenie ma również dogodne położenie budynków w optymalnie skomunikowanych lokalizacjach, zapewniających dostęp do różnego rodzaju usług przydatnych w codziennym życiu. Doskonałymi przykładami są inwestycje zrealizowane przez firmę Ghelamco, takie jak: składający się z trzech budynków kompleks Trinity Park usytuowany na warszawskim Mokotowie nieopodal międzynarodowego portu lotniczego Okęcie oraz jednego z największych centrów handlowych - Galerii Mokotów, czy Katowice Business Point zlokalizowany obok galerii handlowej Silesia Center, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych aglomeracji śląskiej.

Praca, w której spędzamy ogromną część czasu, stanowi bardzo istotny element życia każdego człowieka. Powinniśmy zatem pamiętać, że chcąc dbać o zdrowie należy mieć na uwadze nie tylko czas prywatny, ale także ten w którym wypełniamy codzienne obowiązki zawodowe. A zatem, zgodnie z bułgarskim przysłowiem mówiącym, że praca to życie i zdrowie, przy wyborze siedziby firmy lub przy zmianie pracy zawsze warto zadbać o to, aby nasze biuro było nie tylko ładne i komfortowe, ale również przyjazne dla naszego zdrowia i samopoczucia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Partner of Promotion

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »