Dom » Budownictwo

Wabi-sabi – sztuka urządzania wnętrz z Kraju Kwitnącej Wiśni

Wabi-sabi – sztuka urządzania wnętrz z Kraju Kwitnącej Wiśni
Zobacz więcej zdjęć »
Przyglądając się wnętrzom urządzonym w konwencji wabi-sabi, mamy wrażenie paradoksu - widzimy coś pięknego, a jednak niedoskonałego. To wszystko sprawia, że aranżacje utrzymane w japońskiej konwencji posiadają duszę, a także sprzyjają wyciszeniu i znalezieniu wewnętrznej równowagi.

W poszukiwaniu trendów 2018 roku, trafiamy na styl wabi-sabi, który narodził się w Kraju Kwitnącej Wiśni, jednak szybko stał się ulubieńcem również polskich projektantów wnętrz. Japońska estetyka docenia naturalność, prostotę oraz przedmioty z historią, dlatego szczególnie doceniają ją osoby, które zmęczone zgiełkiem codzienności poszukują wytchnienia w zaciszu własnego domu. W aranżacjach utrzymanych w konwencji wabi-sabi doskonale sprawdzą się konglomeraty kwarcytowe Technistone pochodzące z kolekcji Eco i Noble, które wyróżniają się naturalnym wyglądem oraz najwyższą jakością. 
 
Sztuka (nie)doskonałości z Dalekiego Wschodu
W dosłownym tłumaczeniu słowo „wabi” oznacza prostotę, natomiast „sabi”, piękno wynikające z upływu czasu, co oznacza, że japońska sztuka urządzania wnętrz lubi to co autentyczne, nieidealne, a czasem nawet ascetyczne. W stylizacjach z Kraju Kwitnącej Wiśni dominują naturalne materiały: kamień, drewno, len, juta, wełna, bawełna organiczna oraz ceramika - najlepiej wykonana własnoręcznie oraz nadgryziona zębem czasu. Kamień zwykle wykorzystuje się do wykładania posadzek, ścian lub do tworzenia blatów, z drewna wykonuje się meble, natomiast z pozostałych materiałów dodatki: wyplatane narzuty, ręcznie tkane dywany czy zgrzebne zasłony. Wszelkie niedoskonałości w postaci przetarć, drobnych zaciągnięć czy zagnieceń są mile widziane przy wszystkich elementach wyposażenia. Przenosząc japońską konwencję do polskich wnętrz, można zamienić jednak tradycyjny kamień na konglomerat kwarcytowy Technistone, który składa się w 95% z naturalnych surowców oraz produkowany jest w oparciu o innowacyjne technologie. W ten sposób powstaje produkt, który łączy piękno przyrody i wytrzymałość nowoczesnych materiałów. 

Wabi-sabi – jaka kolorystyka?
We wnętrzach wabi-sabi dominuje jasna, neutralna kolorystyka: biel, beże, brązy szarości oraz stonowane barwy ziemi. Zastosowanie takich odcieni sprzyja wycieszeniu i znalezieniu wewnętrznej równowagi. W asortymencie Technistone znajdują się materiały utrzymane właśnie w takich wybarwieniach. Aranżacjom wabi-sabi dedykowane są produkty pochodzące z kolekcji Eco oraz Noble. Produkty linii Eco cechują się wysoką zawartością surowców wtórnych wynoszącą minimum 30%, co sprawia, że są one przyjazne środowisku oraz idealnie wpisują się w nowoczesne, organiczne koncepcje wnętrz. Materiały linii Noble natomiast idealnie odwzorowują rysunek autentycznych kamieni, przy jednoczesnym zachowaniu niespotykanych w naturze parametrów technicznych i użytkowych. Posadzka, okładzina ścienna czy blaty wykonane z materiałów z kolekcji Eco: Elegance Eco Ash, Elegance Eco Nev i Elegance Eco Zen, a także Noble: Areti Bianco, Botticino, Concrete Grey, Ivory White, Pietra Grey oraz wielu innych, idealnie dopełnią stylizacje utrzymane w duchu estetyki z Kraju Kwitnącej Wiśni. Oprócz wyjątkowych walorów wizualnych, klienci szczególnie doceniają konglomeraty kwarcytowe Technistone za: nienasiąkliwość, niską porowatość, wysoką odporność na zarysowania i uszkodzenia, a także różnorodną ofertę wymiarów płyt oraz możliwość ich docięcia na specjalne zamówienie. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »