Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Wakacje w aquaparku H2Ostróg

Wakacje w aquaparku H2Ostróg
Zobacz więcej zdjęć »
Wakacje rozkręciły się na dobre, co widać po rosnącej z dnia na dzień frekwencji w raciborskim aquaparku H2Ostróg. Dziecięce śmiechy słychać tam już od wczesnych godzin porannych do samego wieczora. Z obiektu chętnie korzystają całe rodziny oraz grupy zorganizowane.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłe wakacje, raciborski aquapark H2Ostróg jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez najmłodszych mieszkańców Raciborza i miejscowości ościennych spędzających wakacje w domu. Mimo pięknej pogody i upalnych dni dzieci i młodzież chętniej korzystają z zamkniętego kompleksu niż basenów pod chmurką. Dlaczego? - Aquapark to najlepszy basen do pływania! Lubię wir, obie zjeżdżalnie i głęboki basen. Podoba mi się tutaj, bo jest czysto i bezpiecznie - mówi Julia Tomala z Brzeźnicy. - A  ja lubię przyjeżdżać do H2Ostróg, bo jest fajnie i mogę się bawić z kolegami i koleżankami z klasy. Uwielbiam rwącą rzekę i basen z bramkami, dlatego z niecierpliwością czekam na każdy kolejny wyjazd - mówi Weronika Czajka z Grzegorzowic.

Od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora na obiekcie gwarno i wesoło. Przyjeżdżają tutaj całe rodziny, przychodzą dziadkowie z wnukami oraz spora liczba grup zorganizowanych. Tylko w ubiegłym tygodniu H2Ostróg odwiedziły dzieci, które uczestniczą w gminnych półkoloniach w Rudniku, Studziennej, Sudole i raciborskich klubach osiedlowych. Natomiast zaraz na początku wakacji w basenach raciborskiego aquaparku miło spędzały czas dzieci z Ukrainy, Gaszowic, Budzisk, Krowiarek czy Baborowa.  

Wspaniała zabawa jest możliwa dzięki basenom o różnej głębokości, dwóm torom przeszkód, rwącej rzece czy dwóm zjeżdżalniom rurowym - pomarańczowej oraz czarnej. Ta ostatnia posiada cztery programy multimedialne, których fanką jest dwunastoletnia Patrycja Pater z Łubowic. - Moją ulubioną atrakcją jest czarna zjeżdżalnia, która w środku się świeci. Zawsze chętnie tu przyjeżdżam, ponieważ jest dużo zabawy i śmiechu. W basenach otwartych woda jest zimniejsza i czasami brudna - mówi Patrycja Pater.

Z oferty zadowoleni są również nauczyciele, których podopieczni korzystają z usług parku wodnego H2Ostróg. - Raciborski aquapark mogę jak najbardziej polecić. Jest to świetne miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, ponieważ posiada szereg atrakcji sportowych i rekreacyjnych - zapewnia Bożena Walaszek, nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. abp. Józefa Gawliny w Rudniku. Zdanie to podziela Natalia Cyfka, nauczycielka języka niemieckiego i edukacji wczesnoszkolnej w Katolickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Raciborzu Sudole. - W H2Ostróg jestem pierwszy raz, jednak od razu muszę przyznać, że jest czysto i schludnie, a obiekt zrobił na mnie dobre wrażenie. Ponadto uważam, że pomysł osobnych stref dla dzieci i dorosłych jest strzałem w dziesiątkę, a ilość atrakcji zapobiega nudzie. Dzieciaki wolą tu przebywać, bo po prostu świetnie się bawią, czują się bezpiecznie i jest mniej ludzi, niż na odkrytych basenach. Sama nie jestem najlepszym pływakiem, dlatego zdecydowanie wolę zamkniętą pływalnię od basenów na wolnym powietrzu - przekonuje Natalia Cyfka

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu oraz „naładowania baterii” przed kolejnym rokiem szkolnym, dlatego warto spędzić go tam, gdzie nie tylko można się dobrze bawić, ale i zdrowo odpocząć. Takim miejscem z pewnością jest raciborski aquapark H2Ostróg. 

***

H2Ostróg:

Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. 

Racibórz to miasto położone w woj. śląskim, tuż przy granicy z Czechami. Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy, jak: RAFAKO S. A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S. A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S. A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta: Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy: Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

***
Kontakt:
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
tel. + 48 604 231 738, 32 724 28 84

Adventure Media s. c.
ul. S. Batorego 7, III p.
47-400 Racibórz Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »