Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Wakacyjny przewodnik po dolnośląskich atrakcjach

Wakacyjny przewodnik po dolnośląskich atrakcjach
Zobacz więcej zdjęć »
Latem zdecydowanie częściej organizujemy wycieczki oraz dłuższe rodzinne wyjazdy za miasto. Często szukamy miejsc, w których odpoczniemy, zwiedzimy wyjątkowe zabytki i skorzystamy z fajnych atrakcji.

Regionem, który z pewnością spełni nasze oczekiwania jest Dolny Śląsk, słynący z zabytkowych zamków, pięknych ogrodów, górskich widoków, bajkowych parków oraz restauracji ze smaczną kuchnią. Poniżej znajdziecie mini przewodnik po Dolnym Śląsku wraz z propozycjami miejsc, które warto zobaczyć.

Zamki i pałace

Ważnym punktem na turystycznej mapie Dolnego Śląska jest Europejski Szlak Zamków i Pałaców. Przypadnie on do gustu przede wszystkim miłośnikom historii i architektury. Znajdziemy tam 16 wyjątkowych zamków i pałaców z różnych epok. Wśród nich są obiekty, które do dziś spełniają funkcję mieszkalną, np. Zamek Topacz, i goszczą przyjezdnych w swoich odrestaurowanych murach. Wycieczka do tak niezwykłych miejsc, przepełnionych różnymi historiami, to ciekawa wyprawa zarówno dla starszych, jak i młodszych odkrywców.

Zamek Topacz, który znajduje się tuż pod Wrocławiem, to wyjątkowa perła architektoniczna. Jego historia sięga początków XIV wieku. Dzisiaj to czterogwiazdkowy hotel, który przyjmuje swoich Gości  w Zamku oraz w 4 odrestaurowanych budynkach, których nazwy pochodzą od ich historycznego przeznaczenia: budynek Rządcówki, Spichlerz, budynek Oficyny i Domek Ogrodnika - mówi Kierownik Marketingu Zamku Topacz, Patrycja Dawgiert.

Widoki

Rejony południowo - zachodniej Polski to także zapierające dech w piersiach panoramy. Warto wybrać się do Karkonoskiego Parku Narodowego, w którym można zobaczyć różne kształty skał polodowcowych oraz poszerzyć swoją wiedzę o ciekawych gatunkach roślin i ptaków. Warto pamiętać także o urokliwym zakątku, którym z pewnością jest Wodospad Szklarski. Zwężający się u dołu i skręcający spiralnie strumień wody wodospadu ma wysokość około 13 m. Na terenie Narodowego Parku Gór Stołowych można zobaczyć skalne miasto, czyli jedyny w swoim rodzaju zespół bloków skalnych, tworzących szlak w postaci labiryntu. Jeśli wolicie spędzać czas w mieście to koniecznie zobaczcie największą w Polsce multimedialną fontannę na Pergoli, obok Hali Stulecia we Wrocławiu. Zwiedzając stolice Dolnego Śląska nie można zapomnieć o Rynku Głównym, Ratuszu oraz najstarszej części miasta, czyli Ostrowie Tumskim.

Rodzinnie

We Wrocławiu i jego okolicach rodziny z dziećmi także znajdą dla siebie wyjątkowe atrakcje. Park Bajek w Karpaczu umożliwia aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dzięki leśnym chatkom i ruchomym postaciom z bajek z łatwością można przenieść się w niezwykły świat fantazji. Ciekawym sposobem na spędzenie czasu z rodziną jest także gra terenowa na szlaku wrocławskich krasnali. Więcej informacji na temat Zamku Topacz można znaleźć na stronie www.zamektopacz.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »