Rozrywka i wypoczynek » Święta

Walentynki singla – randka ze sobą?

Walentynki singla – randka ze sobą?
Zobacz więcej zdjęć »
Dla osoby, która żyje solo całe to zamieszanie wokół Święta Zakochanych może być prawdziwą męką. Tymczasem najważniejszym związkiem jest ten, który tworzymy sami ze sobą. Wszystkim singlom polecamy celebrowanie Walentynek jakby był to najlepszy dzień w życiu!

Wszędzie czerwone serca, romantyczne gesty, dekoracje, prezenty… Znajomi obnoszą się ze swoim szczęściem, nieznajomi przytulają się na ulicy, w sklepach kwitnie Walentynkowy biznes, a social media są pełne wspaniałych relacji i przeróżnych sposobów świętowania czasu we dwoje: niespodzianki, romantyczne kolacje, wymarzone wyjazdy, emocjonujące atrakcje dla wielbicieli wrażeń, piękne prezenty dla ukochanej, ukochanego. A co, jeśli jesteśmy sami?

- Życie w pojedynkę może być stanem przejściowym, może być życiowym wyborem. Ma swoje zalety i wady, jak wszystko, ale to nasze podejście determinuje samopoczucie, także w Dniu Zakochanych. Jedni będą się czuć bardziej samotni, inni wręcz przeciwnie – będą z zaangażowaniem i wielką przyjemnością świętować 14 lutego z najważniejszą osobą w życiu - samym sobą. Będą się sobą opiekować, dbać o siebie i swoje potrzeby, rozpieszczać zmysły, okazywać bliskość i miłość. Tylko od nas zależy, jak spędzimy ten dzień – mówi Dorota Tokarska, Dyrektor Marketingu hotelu Manor House SPA i dodaje – Jako hotel dla dorosłych obserwujemy, że co roku zwiększa się ilość osób, które wybierają na wypoczynek miejsca bez dzieci, zarówno pobyty we dwoje, jak i w pojedynkę lub z grupą przyjaciół, przyjaciółek. Dziś już ponad 25 proc. z nas to single, a według prognoz Głównego Urzędu Statystycznego, w 2035 r. co trzeci Polak lub Polka będzie mieszkać samotnie. Właśnie z myślą o nich stworzyliśmy pakiety dla singli i cieszą się one coraz większą popularnością, również z okazji Walentynek.

W Polsce jest już ponad 7 mln singli (najczęściej bezdzietnych osób mieszkających w jednoosobowych gospodarstwach domowych) i z roku na rok przybywa osób żyjących w pojedynkę. W tej grupie są wdowy i wdowcy, kawalerowie i panny (to już ok. ¼ populacji "samotników") oraz osoby, które z różnych powodów zakończyły swoje związki. Statystyki pokazują, że sporo singli jest po 30 roku życia, dlatego często na pokolenie 30+ używa się określenia „pokolenie singli”. Przed założeniem rodziny chcą bowiem zdobyć edukację, osiągnąć dobrą pozycję zawodową i ustabilizować się finansowo. W rezultacie sporo singli uznaje swoją sytuację finansową za dobrą lub co najmniej stabilną. Potwierdzają to badania, z których wynika, że typowi single są bardzo mobilni, interesują się podróżami, częściej niż ludzie w związkach mają ciekawe hobby, chętniej też niż pozostałe grupy społeczne korzystają z aktywnego wypoczynku. Naturalne jest więc, że pojawia się coraz więcej ofert skierowanych do osób żyjących w pojedynkę.

Równocześnie zachodzące w ostatnich latach zmiany kulturowe mają wpływ na postrzeganie i funkcjonowanie związków. Wizerunek związku romantycznego, który jest kreowany przez media, zwykle jest przerysowany. Młodzi ludzie bywają rozczarowani jakością związków i zachowaniem dotychczasowych partnerów, niektórzy boją się wejść w relację z inną osobą. Coraz mocniej stawiają też na osobisty rozwój i własny dobrostan.

- Widzimy to wśród naszych Gości. Wielu z nich prowadząc intensywne życie zawodowe, stale podnosząc swoje kwalifikacje i ambitnie pnąc się po szczeblach kariery, odczuwa potrzebę relaksu, zmniejszenia napięcia, odstresowania. W strukturze Gości naszego hotelu przybywa więc spełnionych zawodowo 30-latków, którzy cenią niespieszny weekend w SPA, relaksujące masaże i kąpiele, zabiegi pielęgnujące. Z kolei osoby starsze dekadę lub dwie zwykle mają większą samoświadomość, lepiej znają swoje potrzeby, doceniają moc dotyku, wibracji, muzyki, chętniej korzystają z manualnych zabiegów i terapii energetycznych, by zaopiekować się kompleksowo swoim organizmem i pobudzić jego procesy odmładzające – tłumaczy Dorota Tokarska.

Wśród propozycji wypoczynku dla singli w hotelu Manor House są m.in. Pobyt SPA dla Pań i Pobyt SPA dla Panów. W Biowitalnym SPA najlepszego od lat holistycznego hotelu SPA w Polsce można dać się porozpieszczać podczas idealnego dla siebie zabiegu odmładzającego na twarz spośród zaproponowanych przez tutejszych ekspertów oraz jednej z pielęgnujących terapii na ciało, np.: kawowej, kozim mlekiem, Morskiej Esencji, która jest lubiana przez Panów, zabiegu czekoladowego lub oczyszczającego. Można też postawić na błogi relaks i oddać się miłemu ciału masażowi pleców chińską bańką lub olejkiem wytapianym ze świecy oraz zabiegowi na twarz (Beauty Enhancer dla kobiet lub Oxygen Booster dla mężczyzn). Dla głębokiej regeneracji organizmu i poprawy sił witalnych dobry będzie pakiet energia z masażem tybetańskimi misami dźwiękowymi (dźwięk mis relaksuje, odpręża i wycisza) lub Terapią z energią czakr, a także z masażem pleców ciepłymi kamieniami bazaltowymi (przyjemności i relaks gwarantowane) ora plazmowy system balansujący Eemana.

W tej enklawie dobrego nastroju i pozytywnych sił natury, jakim jest Polskie Centrum Biowitalności w kompleksie Manor House SPA**** - Pałac Odrowążów*****, na Gości czeka także odnowa biologiczna podczas: kąpieli w bezchlorowym basenie z ożywioną wodą i licznymi atrakcjami wodnymi, regenerujących organizm sesji w Łaźniach Rzymskich czy wzmacniających odporność seansów w Chacie Solnej. Można oddać się też energetyzującej terapii w Komnacie Biowitalności, która łączy działanie: magneto-, termo-, muzyko-, lito- i jonoterapii oraz skorzystać z Pokojowego Programu SPA, w ramach którego czekają nas drobne przyjemności w zaciszu pokoju. Warto się wybrać również na koncert na misy i gongi tybetańskie oraz do energetycznego Ogrodu Medytacji w zabytkowym parku, który urzeka pięknem przyrody i dobroczynnie wpływa na organizm.

 Walentynki bez partnera mogą być równie udane, gdy zatroszczymy się sami o siebie. Jak spędzimy ten dzień, zależy tylko od nas.

Więcej informacji: www.manorhouse.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Manor House SPA
http://www.manorhouse.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    ~aducha 2023-02-15 08:25:02

    Mam koleżanki singielki i dzisiaj razem świętujemy ten dzień, a w weekend wyjeżdżamy do Leszna latać w aerotunelu i świętować go kolejny raz :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

fotograf toruń
Szukasz Fotografa Ślubnego? Potrzebujesz Zdjęć na których będziesz Wyglądać Pięknie? Zadzwoń tel. 515 357 534 Fotoefekt.com
fotoefekt.com

Kalendarium

Za 8 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »