Rozrywka i wypoczynek » Uroczystości

Walentynki w kraju kwitnącej wiśni

Walentynki w kraju kwitnącej wiśni
Zobacz więcej zdjęć »
Walentynki to święto o bardzo odległych tradycjach, jednak skomercjalizowane w XX wieku. Świętują je wszyscy, od dzieciaków po seniorów. Sposobów na to jest wiele. Jak spędzić tegoroczne święto zakochanych? Dlaczego by nie sięgnąć do zwyczajów walentynkowych odległych krajów?

W Polsce tradycja obchodzenia Walentynek jest młoda. W latach 90. wiele osób uważało święto zakochanych za zagrożenie dla europejskiej tradycji. A przecież święty Walenty (rzymski biskup) to postać Starego Kontynentu. Sceptyczne głosy jednak szybko ucichły i obecnie dzień zakochanych obchodzony jest na całym świecie. Co więcej, każdy kraj wypracował własne związane z nim zwyczaje.

Choko day

Z zachodu Walentynki przeniknęły także do azjatyckich państw. W Japonii idea dnia zakochanych została podchwycona przez największą w kraju firmę produkującą słodycze. To zaskakujące, ale ich plan marketingowy przyczynił się to powstania narodowej japońskiej tradycji walentynkowej! Co roku 14 lutego każda Japonka obdarowuje znanych jej mężczyzn czekoladkami „Giri-choko”, to rodzaj czekoladek, które wręczane są z sympatii: kolegom z pracy, szefowi i innym znajomym panom. Natomiast „Honmei-choko” to przygotowywana własnoręcznie dla ukochanego czekoladka będąca wyrazem prawdziwego uczucia. Ewidentnie bohaterami święta zakochanych w Japonii są mężczyźni. Narodowe Stowarzyszenie Przemysłu Cukierniczego wyrównało jednak tę niesprawiedliwość i już miesiąc później Japończycy mają okazję rewanżu, podczas tak zwanego Białego Dnia, kiedy to obdarowują słodyczami kobiety.

Japońskie Walentynki w Polsce

Japoński sposób świętowania może wydać się dziwny Europejczykowi. Japonia nie jest jednak krajem, w którym okazuje się uczucia w sposób wylewny. Ileż za to klasy w tym unikalnym i słodkim zwyczaju. W Polsce dla odmiany popularne są kartki walentynkowe, upominki i romantyczne kolacje. Fascynaci japońskiej tradycji mogą spróbować połączyć zwyczaje i przeżyć Walentynki w sposób nietypowy i orientalny. Tego dnia jednak restauracje będą zatłoczone, co nie sprzyja romantycznej atmosferze. Japońska restauracja Kura (jap. szkatułka) usytuowana w samym sercu krakowskiego Kazimierza (http://www.restauracjakura.pl) znalazła jednak sposób na intymny nastrój i zapewnienie znacznie bardziej niezwykłych wrażeń niż sama tylko kolacja. Tego dnia restauracja zaaranżuje niezwykłe przedsięwzięcie dla zakochanych. Japoński sushi master Jiro San, przygotuje dla uczestników specjalne potrawy spoza menu. Pary będą miały okazję rozsmakować się w kompozycjach dziewięciu dań i doskonałym winie. W restauracji znajdować się będzie w jednym czasie zaledwie osiem par, zatem intymna atmosfera gwarantowana. Co więcej, zainteresowani kursem sushi i japońskimi zwyczajami będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanym programie.

Jeśli więc pomysłów na świętowanie brak, polecamy paniom zdobycie szlifów w produkcji słodkości. Japońskie zwyczaje walentynkowe z pewnością przypadną mężczyznom do gustu, a więc czas zacząć wtajemniczanie. Być może dzięki temu, jako jedna z ośmiu par, spędzicie romantyczny japoński wieczór z najlepszym sushi w Krakowie. Aby zachować schemat pozostanie tylko wyrazić uczucie słowami: „aishiteru yo” (kocham Cię).

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dziennikarstwo_Obywatelskie

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »