Kultura, sztuka » Muzyka

Warsaw Fashion Street 2009 za darmo online na iplex.pl

Warsaw Fashion Street 2009 za darmo online na iplex.pl
Zobacz więcej zdjęć »
Tegoroczna edycja Warsaw Fashion Street organizowana 28 czerwca będzie miała swoją internetową edycję. Poszczególne elementy imprezy można śledzić nie tylko przybywając do stolicy osobiście, ale też przed monitorem komputera, w dowolnym miejscu naszego kraju.

Impreza odbywać się bowiem będzie w wersji online na wirtualnych ekranach iplex.pl W ramach inicjatyw sprzyjających kulturalnemu rozwojowi stolicy i kampanii promocyjnej związanej z rokiem Chopinowskim 2010 tegoroczna edycja Warsaw Fashion Street 2009 inspirowana będzie twórczością Fryderyka Chopina.

Podczas imprezy odbywającej się 28 czerwca br. zrealizowanych zostanie szereg projektów nawiązujących do twórczości kompozytora. Wśród nich m.in.: plenerowe sceny z fortepianami, na których przez cały dzień koncerty Chopinowskie wykonywać będzie grono znakomitych pianistów, wyjątkowe wystawy, prezentacje plakatów pod hasłem „Przyjaciele Chopina zapraszają na koncert", pokazy mody oraz prezentacje kolekcji autorskich.

W tym roku organizatorzy postanowili przybliżyć to wydarzenie szerokiej publiczności zapewniając bezpośrednią relację w Internecie. Współpraca portalu sophisti.pl, iplex.pl oraz firmy Net Shape zaowocowała zorganizowaniem jego wirtualnej edycji. Odbywać się ona będzie przez cały czas trwania imprezy dając tym samym szansę uczestniczenia w niej wszystkim miłośnikom świata kultury, mody i sztuki.

Podczas Warsaw Fashion Street 2009 na Nowym Świecie w Warszawie zostaną ustawione sceny z fortepianami i jedna scena główna na Krakowskim Przedmieściu, na której odbywać się będą koncerty, pokazy oraz finały konkursów inspirowanych twórczością Fryderyka Chopina. Wokół oryginalnie zaaranżowanych scen ustawione zostaną pufy, poduszki i krzesła, na których spacerowicze i widzowie zasiądą, aby wysłuchać na żywo koncertów. Wokół fortepianów powstaną też brzozowe laski i kwiatowe ogrody.

Aby móc odbierać bardzo dobrą jakość transmisji obrazu na iplex.pl wystarczą łącza od 256 kbps a internauta nie musi posiadać żadnego dodatkowego oprogramowania. Ponadto z wersji online korzystać mogą zarówno użytkownicy posiadający systemy Windows, jak i Mac OS/X.

Iplex.pl, zadebiutowało na rynku w lutym 2008 roku. Dzięki niemu użytkownicy Internetu mogą oglądać w domowym zaciszu nawet filmowe przedpremiery. Repertuar iplex.pl to przede wszystkim filmy reprezentujące kinematografie polską, europejską i światową. Można w nim także zobaczyć wybrane filmy, które nie będą pokazywane w polskich kinach. Kino iplex.pl, to również szansa dla tych, którzy mają utrudniony dostęp do tradycyjnego kina i filmowych nowości . Iplex.pl łączy wysokiej jakości projekcje filmów ze starannie dobranym repertuarem. Internetowi widzowie iplex.pl znajdą w nim informacje o filmach, twórcach, i wszelkie ciekawostki atrakcyjne dla kinomanów. Część seansów wyświetlana będzie w jakości HD. Filmy zagraniczne wyświetlane są z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »