Rozrywka » Rozrywka
Warszawianka Roku 2022 – ostatnia szansa by oddać swój głos!
Zobacz więcej zdjęć » |
Na liście nominowanych znalazła się dziesiątka otwartych, zdeterminowanych i aktywnych społecznie kobiet, które zostały wybrane ze zgłoszeń nadesłanych przez mieszkańców stolicy. Dziś, po wyłonieniu nominacji najlepszych przez powołaną kapitułę, ponownie warszawianki i warszawiacy mają realny wpływ na to, kto zostanie Warszawianką Roku.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Oddać głos może każdy mieszkaniec stolicy
Jak podkreślają organizatorzy konkursu, głosować może każda osoba, która mieszka w Warszawie i czuje się związana z tym miastem. Warszawianka Roku to reaktywowany po latach plebiscyt, który zapisał się pozytywnie na kartach historii stolicy. Po raz piąty po długiej przerwie nagrodzone zostaną kobiety, które swoją działalnością społeczną czy zawodową przyczyniły się do rozwoju i promowania miasta stołecznego Warszawa.
Głosy można oddawać elektronicznie, za pomocą formularza znajdującego się na stronie Urzędu Miasta Warszawa do 24 października 2022 r. do godz. 23:59.
Kobieca moc stolicy
Tytuł Warszawianki Roku w 2022 roku zostanie przyznany zarówno za działalność na rzecz stolicy,
jak i promowanie wartości demokratycznych, otwartości, tolerancji, równouprawnienia, a także
za wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie. 10 kobietami, które zostały nominowane nagrody w tym roku są:
1. Magdalena Dziewguć - menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii. Od 2014 roku pracuje dla Google, od 2019 jest również członkiem Rady Nadzorczej banku BNP Paribas oraz członkiem Rady Politechniki Wrocławskiej.
2. Maja Ostaszewska - aktorka filmowa i teatralna, aktywistka, feministka, warszawianka zaangażowana w obronę szeroko rozumianych praw człowieka w tym kobiet, a także od lat działająca z fundacjami przeciwdziałającymi niehumanitarnemu traktowaniu zwierząt.
3. Zofia Zochniak - pomysłodawczyni i współzałożycielka portalu UbraniaDoOddania.pl.
4. Myroslava Keryk - Prezeska Zarządu Fundacji „Nasz Wybór”, współzałożycielka Ukraińskiego Domu w Warszawie.
5. Katarzyna Nicewicz - odkąd skończyła 15 lat, działa społecznie, a od ponad 10 lat zajmuje się osobami wykluczonymi społecznie, w tym w kryzysie bezdomności. W 2012 zainicjowała akcję Daj Herbatę, która w 2015 przerodziła się w Fundację Daj Herbatę.
6. Magdalena Piotrowska - aktywistka ekologiczna, animatorka kultury, miłośniczka rzeczy niechcianych. Na swoim koncie na Instagramie @crush_on_trash codziennie pokazuje, co można znaleźć w warszawskich śmietnikach i jak można lepiej takie znaleziska zagospodarować.
7. Małgorzata Szumowska - liderka i dyrektorka warszawskiej Niewidzialnej Wystawy (www.niewidzialna.pl). Fundatorka i prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.
8. Maria Wroniszewska - od 30 lat doradca, obecnie członkini Zarządu Fundacji SYNAPSIS, pierwszej organizacji pomagającej osobom z autyzmem w Warszawie i całej Polsce.
9. Orina Krajewska - aktorka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”, która promuje zintegrowane, holistyczne podejście zarówno do zdrowia, jak i do choroby.
10. Agnieszka Kobus-Zawojska - sportsmenka, wioślarka, dwukrotna medalistka olimpijska z Rio 2016 i Tokio 2020. Mistrzyni Świata i Europy. Multimedalistka MŚ, ME i MP. Laureatka 87 Plebiscytu Przeglądu Sportowego, pięciokrotnie nominowana do dwudziestki najlepszych sportowców Polski. Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Kawalerskim Orderem Odrodzenia Polski.
Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali, 21 listopada 2022 r. oraz opublikowane na stronie warszawiankaroku.um.warszawa.pl i na miejskich profilach w mediach społecznościowych.
Nadesłał:
Marcin Janas
|
Komentarze (0)