Społeczeństwo » Społeczeństwo

Warsztaty Wedla i Fundacji Dr Clown w towarzystwie Małgorzaty Sochy

W środę 7 grudnia 2011 w Wedlowskiej Pracowni Rarytasów odbyły się świąteczne warsztaty czekoladowe. Do udziału w nich zaprosiliśmy podopiecznych Fundacji Dr Clown dzieciaki z warszawskiego szpitala oraz Małgorzatę Sochę, która od kilku lat wspiera fundację.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia marka Wedel wraz z Fundacją Dr Clown, postanowiła zrobić niespodziankę dzieciom i na jeden dzień wyrwać je ze szpitalnej codzienności, zamieniając szare mury na wnętrza pachnące czekoladą!

Specjalnie dla najmłodszych podopiecznych Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie zorganizowano Warsztaty Czekoladowe w Pracowni Rarytasów przy Fabryce Wedla na Pradze.

Dzieciaki pod czujnym okiem Maestro Czekolady E.Wedel Janusza Profusa oraz Pani Katarzyny Butowtt i wolontariuszy z Fundacji Dr Clown świetnie się bawiły i uczyły jak robić czekoladowe rzeźby.

W warsztatach wzięła też udział znana aktorka Małgorzata Socha, która gdy tylko znajdzie czas, chętnie wspiera Fundację Dr Clown, ofiarowuje dzieciakom swój uśmiech i zaraża je pozytywną energią.Fundacja Dr Clown działa w Polsce od 1999 roku. Głównym celem fundacji jest terapia śmiechem i otaczanie opieką dzieci przebywających w szpitalach i placówkach specjalnych oraz wspieranie ich rodzin w sytuacjach kryzysów życiowych. Pracownicy oraz wolontariusze organizują zespoły terapeutów "doktorów clownów", którzy w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem, niosą małym pacjentom wspaniałą terapię. Bawiąc likwidują stres i napięcia spowodowane nietypową i często bardzo trudną sytuacją chorego dziecka. Fundacja realizuje też inne programy i projekty wspierające rodzinę.

E. Wedel – to najstarsza czekoladowa marka w Polsce. Już od 160 lat niesie Polakom radość i przyjemność. Wszyscy znają smak Ptasiego Mleczka®, czekolady Jedynej, Luksusowej czy Mieszanki Wedlowskiej. Marka Wedel często angażuje się w akcje społeczne wspierając mieszkańców Pragi, organizację Serduszko dla dzieci oraz włączając się w różnorodne inicjatywy społeczne.

Wedel
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy E. Wedel (PRESS BOX)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »