Firma » Biznes

Wdrożenie Quercus docenione podczas SAP Innovation Awards

Wdrożenie Quercus docenione podczas SAP Innovation Awards
Zobacz więcej zdjęć »
Wdrożenie SAP HCM, które firma Quercus z Poznania realizowała dla Grupy Kapitałowej CIECH, zostało wyróżnione podczas uroczystej gali wieńczącej konferencję SAP NOW 2019. To kolejne docenione przez jury konkursu wdrożenie, za którego efektywnym przeprowadzeniem stoją eksperci z Poznania.

Firma Quercus Sp. z o.o. rozpoczęła prace nad wdrożeniem systemu SAP HCM poszerzonego o autorski Portal Samoobsługi Pracowniczej SAP ESS/MSS w lipcu 2017 roku. Celem projektu było przeprowadzenie transformacji cyfrowej procesów i systemów wspierających obszary HR na poziomie całej Grupy Kapitałowej CIECH.

Proces ten objął 20 spółek, 3 kraje (Polska, Niemcy i Rumunia), w których obowiązują różne przepisy dotyczące naliczania wynagrodzeń i czasu pracy. Wdrożone przez Quercus rozwiązania pozwoliły na ujednolicenie narzędzi stosowanych we wszystkich spółkach wchodzących w skład Grupy CIECH, w których dotychczas funkcjonowało 9 niezależnych systemów zarządzania zasobami ludzkimi.

Nowy, zintegrowany system informatyczny oparty na rozwiązaniu SAP HCM wraz z portalem samoobsługi pracowniczej, poprawił wydajność oraz elastyczność procesów kadrowych w spółkach należących go Grupy. Umożliwił efektywne zarządzanie danymi wszystkich pracowników, standaryzację obsługi oraz raportowania. W pierwszym półroczu system został wdrożony w 8 największych spółkach Grupy CIECH. Od stycznia 2018 roku pracowało na nim już 16 spółek z Polski, natomiast od stycznia 2019 r. – 2 z Rumuni.

„Transformacja cyfrowa w obszarze kadr w dużych grupach kapitałowych, z uwagi na liczbę pracowników i niejednokrotnie na rozproszenie pod względem miejsca pracy, a więc i obowiązujących przepisów, zawsze jest wyzwaniem. Ale my chętnie podejmujemy się zadań, które wymagają innowacyjnego podejścia. Wdrożenie, które przeprowadziliśmy dla CIECH, zostało wyróżnione za wyznaczanie wysokich standardów wykorzystywania technologii dla biznesu. Jestem dumny, że zespół konsultantów i programistów Quercus był częścią tego projektu” – podsumowuje Paweł Wysocki, Prezes Zarządu firmy Quercus Sp. z o.o. – „Jednocześnie gratuluję Grupie Kapitałowej CIECH odwagi i determinacji w realizacji naszego wspólnego dzieła”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Alicja Sidorowicz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »