Technologie » Komputery

Wi-Fi dla nowoczesnych przedsiębiorstw

Wi-Fi dla nowoczesnych przedsiębiorstw
Zobacz więcej zdjęć »
Wkraczamy w erę „przemysłu 4.0” opartą na Internecie Rzeczy (IoT), w której Wi-Fi będzie odgrywać coraz ważniejszą rolę w przedsiębiorstwie.

Od biur przez magazyny i hale produkcyjne po samochody dostawcze i samoloty towarowe – Wi-Fi umożliwi płynną łączność szerokopasmową, za pomocą której urządzenia będą mogły wykrywać się w sieci oraz łączyć i porozumiewać między sobą, usprawniając sposób, w jaki zbieramy, rejestrujemy i udostępniamy dane.

Już teraz w wielu firmach Wi-Fi jest siecią stosowaną standardowo. Zmiany te oznaczają, że informatycy stają przed większymi problemami związanymi z zapewnieniem niezawodnej łączności bezprzewodowej. W tekście znajdującym się poniżej Patrick Groot Nuelend, szef działu zarządzania produktami w regionie EMEA w firmie Zebra Technologies, rozważa zachodzące zmiany.

Środki kurczą się, a wymagania rosną

Technologia Wi-Fi została początkowo wprowadzona w celu ułatwienia współpracy z aplikacjami z ery ekranów monochromatycznych (tzw. aplikacjami „green screen”). Takie rozwiązanie miało wesprzeć pracowników m.in. w sprawniejszym zarządzaniu zapasami w magazynach, lepszej kontroli harmonogramu prac w halach fabrycznych oraz operacji logistycznych.

Od tych czasów w kwestii Wi-Fi wiele się zmieniło. Sieci bezprzewodowe we współczesnym przedsiębiorstwie muszą obsługiwać wiele różnych aplikacji; od kluczowych dla firmy systemów do zarządzania relacjami z klientami (CRM) i planowania zasobów (ERP) po media społecznościowe, strumieniowanie wideo i komunikację VOIP. W miarę wzrostu znaczenia IoT na sposób działania przedsiębiorstw, działy informatyczne będą musiały instalować i obsługiwać więcej sieci bezprzewodowych.

Czytaj całość artykułu tutaj http://www.erp-view.pl/it_solutions/wi_fi_dla_nowoczesnych_przedsiebiorstw.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »