Technologie » Komputery

Widzę, rozumiem, działam czyli kilka słów na temat wizualizacji w produkcji

Podobno jeden obraz wart jest tysiąca słów – tę dewizę biorą sobie do serca dostawcy systemów informatycznych. Także w tych obszarach, które do niedawna uznawane były za hermetyczne i „inżynierskie”.

Ekrany dotykowe, czytniki RFID czy mobilne kolektory danych to nie tylko sposób na wizualizację danych w czasie rzeczywistym, to jeden z bardzo ważnych elementów wdrażania koncepcji IIoT i Przemysłu 4.0 oraz sposób na optymalizację pracy.

Wizja inteligentnych fabryk, w których maszyny komunikują się same ze sobą, produkcja odbywa się w sposób zautomatyzowany, a człowiek jest jedynie nadzorcą pracy, rozpala umysły przedsiębiorców nie od dziś. Jednak cyfrowa transformacja biznesu, która ma prowadzić do pełnej realizacji koncepcji Przemysłu 4.0, nie polega wyłącznie na wprowadzaniu kolejnych technologii i maszyn, ale wymaga również zmian strukturalnych w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Istotnym elementem zmian jest przygotowanie pracowników na nowy model pracy opierający się na zarządzaniu danymi w czasie rzeczywistym. Visual management pomaga wprowadzić pracowników do tej cyfrowej rzeczywistości i zaangażować ich w proces realizacji produkcji na każdym jego etapie.

Obraz mówi więcej niż 1000 słów

Jedną z barier w cyfrowej transformacji przedsiębiorstw są tzw. „bariery mentalne” zespołu, wynikające z obawy przed zmianą. To pole dla metod visual management, które generalnie dotyczą zarządzania zespołami ludzkimi, a właściwie ich pracą przy wykorzystaniu wizualizacji. 

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/erp/widze_rozumiem_dzialam_czyli_kilka_slow_na_temat_wizualizacji_w_produkcji.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »