Firma » Reklama

Więcej komórek niż Polaków!

Jak podaje GUS, na koniec roku 2010 w Polsce było aktywnych aż 47 milionów kart SIM.

Jak podaje GUS, na koniec roku 2010 w Polsce było aktywnych aż 47 milionów kart SIM.

Na tą imponującą liczbę złożył się dynamiczny wzrost liczby kart SIM zanotowany w roku 2010, w którym to przybyło ponad dwa miliony nowych aktywnych kart SIM, a zaledwie tylko w ostatnim kwartale liczba ta wzrosła o kolejne 762 tysiące.

Liczby te są zgodne ze światowym trendem "rewolucji mobilnej". Już ponad połowa mieszańców naszego globu posiada swój własny telefon komórkowy. W skali globalnej, do końca 2008 roku było około 4,1 mld aktywnych kart SIM, podczas gdy w 2002 roku było ich "zaledwie" około miliarda.

Coraz większy udział urządzeń typu smartfon sprawia, iż można się spodziewać jeszcze większej dynamiki w liczbie aktywnych kart SIM, bowiem telefon służy już nie tylko do rozmów telefonicznych czy wysyłania smsów.
Ponad 70% młodych mieszkańców Indii logowała się w roku 2010 do sieci www poprzez komórkę.
Na podstawie: GUS, PAP
Wyrażamy zgodę na przedruk całości artykułu lub jego części z podaniem linku MojaKampaniaSMS.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SerwerSMS.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »