Kultura, sztuka » Kultura

Wieczór z Carmen w Muzeum Plakatu

Wieczór z Carmen w Muzeum Plakatu
Zobacz więcej zdjęć »
Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprasza na ostatnie w tym roku wieczorne zwiedzanie wystawy „…i druk stworzył kobietę”. Towarzyszyć mu będzie koncert fletowy, podczas którego zabrzmią fragmenty opery Georgesa Bizeta „Carmen”.

W nocy z 21 na 22 października, za sprawą dwóch flecistek - Anny Starnawskiej i Katarzyny Krzyczkowskiej - Muzeum Plakatu w Wilanowie rozbrzmiewać będzie dźwiękami z opery„ Carmen” Georgesa Bizeta. Koncert uczennic ze szkoły muzycznej im. Tadeusza Bairda w Grodzisku Mazowieckim będzie muzyczną interpretacją plakatu Carmen, firmującego wystawę „…i druk stworzył kobietę”. To już ostatnia w tym roku edycja nocy w Muzeum Plakatu, akcji skierowanej do amatorów wieczornego odkrywania sztuki plakatu.

„Wieczór z Carmen” towarzyszy wystawie ”…i druk stworzył kobietę”, którą zobaczyć można do 30 listopada br. Na ponad 200 plakatach - autorstwa zarówno anonimowych twórców, jak i wybitnych artystów, m.in. Henri de Toulouse – Lautrec’a, Jules’a Chéreta, Alphonsa Muchy, Wojciecha Fangora, czy Franciszka Starowieyskiego - podziwiać można zmieniający się na przestrzeni lat wizerunek kobiety. Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów kolekcjonera Michała Poniża oraz zasobów Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Noc w Muzeum Plakatu „Wieczór z Carmen”: 21/22 października, godz. 18.00 – 1.00Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »