Technologie » Internet

Wiedza dotycząca bezpieczeństwa na najwyższym szczeblu

Wiedza dotycząca bezpieczeństwa na najwyższym szczeblu
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu szkolenia Kaspersky Interactive Protection Simulation Online (KIPS Online). KIPS Online to istotny dodatek do istniejącego wcześniej wysoce cenionego szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa w trybie offline — KIPS Live.

Obie wersje Live i Online oferują praktyczne szkolenie w zakresie analizy danych bezpieczeństwa przeznaczone dla dyrektorów najwyższego szczebla na całym świecie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

KIPS Online daje świadomość cyberbezpieczeństwa i realną, praktyczną wiedzę tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna: na poziomie kadry zarządzającej najwyższego szczebla dużych korporacji. Wykorzystując dwudziestoletnie doświadczenie firmy, Kaspersky Interactive Protection Simulation pozwala rozwiązać dwie zasadnicze kwestie w sferze świadomości kadry zarządzającej: potrzebę gotowości do szybkiego reagowania na incydenty naruszenia cyberbezpieczeństwa oraz brak czasu.  

Slava Borilin, menedżer programu dot. świadomości bezpieczeństwa, Kaspersky Lab, powiedział: Ogólna świadomość cyberbezpieczeństwa korporacyjnego wymaga wiedzy dotyczącej zagrożeń, scenariuszy ataków oraz sposobów unikania infekcji. Jednak na najwyższym poziomie zarządzania głównym kluczem do skutecznego reagowania na incydenty i ich łagodzenia jest praca zespołowa. Wzięliśmy to pod uwagę, gdy zaczęliśmy prace nad projektem KIPS, wybierając niestandardową metodę zastosowanie gier, które mają formę rozrywki, a jednocześnie są merytoryczne i edukacyjne, a ich przejście zajmuje zwykle nie więcej niż dwie godziny. Celem nie jest szkolenie menedżerów w zakresie krajobrazu zagrożeń nie chcemy, aby zastępowali oni specjalistów ds. bezpieczeństwa. KIPS powstał po to, aby pomóc menedżerom lepiej współpracować w razie zagrożenia cyberbezpieczeństwa i zminimalizować koszty usuwania skutków incydentu. Dzięki KIPS Online wnosimy niezbędną elastyczność do procesu szkolenia oraz możliwość włączenia do tego obszaru kadry zarządzającej wyższego szczebla w dużych międzynarodowych korporacjach.

Wspólna praca obniża koszty przywracania sprawności po incydencie

Według badania Kaspersky Lab dotyczącego korporacyjnych zagrożeń bezpieczeństwa IT 51% przedsiębiorstw przyznaje, że trudno wykazać zwrot z inwestycji, jeśli chodzi o bezpieczeństwo IT. Jednak na poziomie kadry kierowniczej szybkie i skoordynowane działanie pozwala zmniejszyć koszty bezpieczeństwa IT, a jednym z głównych celów KIPS Live i KIPS Online jest udowodnienie, że jest to możliwe. Podczas szkolenia uczestnicy mają za zadanie obsługiwać interaktywny obiekt przemysłowy, a celem poszczególnych zespołów jest utrzymanie kondycji finansowej podczas zmagania się z wyzwaniami dot. cyberbezpieczeństwa. Scenariusz gry przedstawia realne wyzwania, które wykraczają poza problemy, z jakimi stykają się operatorzy sprzętu i oprogramowania.

Zimowe zawody KIPS

Przed globalną premierą Kaspersky Lab urządził w grudniu 2016 r. globalne zawody KIPS Online, zapraszając do udziału klientów korporacyjnych z całego świata. Łącznie w grze wzięło udział 270 zespołów z 40 krajów. Był to główny test platformy KIPS Online, który okazał się dużym sukcesem. Seria zimowa KIPS również udowodniła, że KIPS Online może przyciągnąć duże drużyny (do kilkuset osób). Celem Kaspersky Lab jest podnoszenie świadomości, dlatego dostępne są specjalne zestawy narzędzi dla dostawców usług bezpieczeństwa oraz innych instytucji, które umożliwiają niezależne prowadzenie szkoleń.

Dostępność

KIPS Online i KIPS Live należą do rodziny usług Kaspersky Lab z dziedziny szkoleń w zakresie świadomości cyberbezpieczeństwa i można je zamówić w Kaspersky Lab oraz za pośrednictwem partnerów firmy na całym świecie. Więcej informacji na temat Kaspersky Interactive Protection Simulation znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/dla-korporacji/cybersecurity-awareness. Dalsze informacje odnośnie zimowej serii zawodów KIPS zawiera wpis na blogu prowadzonym przez Jewgienija Kasperskiego, prezesa i dyrektora generalnego Kaspersky Lab.       

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosciRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »