Dom » Wnętrza

Wiele możliwości w małym rozmiarze – nowe warianty sauny do łazienki Inipi B marki Duravit

Wiele możliwości w małym rozmiarze – nowe warianty sauny do łazienki Inipi B marki Duravit
Zobacz więcej zdjęć »
Aranżacja małej łazienki stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie wtedy, gdy w jej wnętrzu chcemy wykorzystać innowacyjne rozwiązania, takie jak budowa prywatnej sauny. Musimy wówczas umiejętnie rozplanować każdą przestrzeń tak, aby miejsce to było funkcjonalne i komfortowe.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów Duravit wprowadził na rynek nową, kompaktową wersję sauny łazienkowej - Inipi B, która sprawdzi się doskonale w małych pomieszczeniach i pomoże skutecznie zagospodarować nietypowe powierzchnie.

W 2009 r. firma Duravit zaprezentowała Inipi - nowoczesną saunę, dzięki której klasyczna kąpiel parowa może odbywać się we wnętrzu prywatnej łazienki i części mieszkalnej. Mając jednak na uwadze zmieniające się trendy, przekształcono pierwotny projekt, aby korzystanie z sauny było możliwe również na niedużych powierzchniach. Podczas współpracy Duravitu z austriacką grupą projektantów EOOS, powstały dwa warianty sauny Inipi B w kompaktowej formie, które stanowią idealne rozwiązanie dla małych łazienek.

Design na miarę

Projektantom Duravitu udało się stworzyć saunę o minimalnych rozmiarach, dzięki zastosowaniu w jej wnętrzu jedynie najistotniejszych elementów technicznych. Zredukowanie wielkości nie zmieniło jednak komfortu użytkowania sauny, która nadal spełnia najwyższe wymagania odnośnie designu. Już sama kabina Inipi B posiada minimalistyczny i zarazem elegancki wygląd. Bazę tworzy drewniana, przeszklona z przodu rama, dostępna w wysokopołyskowej bieli oraz w kolorze ciemnego orzecha amerykańskiego. Wszystkie ławki znajdujące się we wnętrzu sauny wykonane są natomiast z jasnego drewna osikowego. Dzięki odpowiednio skomponowanej kolorystyce sauna harmonijnie dopasowuje się do łazienki oraz części mieszkalnej. Wszystkie urządzenia techniczne są całkowicie ukryte, co z kolei podnosi walory estetyczne kabiny. Piec oraz pojemnik na wodę do polewania kamieni znajduje się za drewnianą osłoną, dzięki czemu jest prawie niewidoczny i nie zakłóca charakteru subtelnej konstrukcji. Nad siedziskami umieszczono drewniane lamele, które zostały dodatkowo podkreślone światłem LED, przez co wprowadzają do pomieszczenia klimat wyciszenia i relaksu.

Skondensowane możliwości

Nowa sauna Inipi B Super Compact to jednoosobowa, komfortowa sauna  o wymiarach 120 x 120 cm. Przy jej tylnej ścianie znajduje się regulowane oparcie oraz obszerne siedzisko, które umożliwiają ustawienie indywidualnie dobranej, najwygodniejszej pozycji. Obok małej wersji Inipi B, Duravit oferuje również  wariant w nie ( 240 x 120), który stanowi doskonałe rozwiązanie dla dwóch osób, wówczas gdy chcą korzystać z sauny w pozycji leżącej. W saunach  Inipi B ławki rozmieszczone są na dwóch poziomach i nadają się do wygodnego siedzenia w małej wersji sauny oraz do leżenia w dużej. Górna kondygnacja jest częścią stałą, natomiast do dolnego poziomu można dołączyć dodatkowy, praktyczny element i tym samym stworzyć drugą powierzchnię do leżenia. Obydwa warianty sauny dostępne są zarówno w wersji narożnej, jak i przyściennej. Większą saunę Inipi B można dodatkowo montować w wersji wolnostojącej.

Innowacyjna formuła

Projekt sauny Inipi B czerpie inspiracje z pierwotnych wzorców, zachowuje bowiem dawne, korzystne właściwości pomieszczeń do gorącej, parowej kąpieli. W znacznym stopniu zmienia jednak ich kształt i udoskonala techniczne rozwiązania, dostosowując wszystkie elementy do współczesnych możliwości. Jest to szczególnie widoczne przy projektowaniu pieca, ponieważ do wytworzenia pary wewnątrz sauny nadal używa się tradycyjnych kamieni. Motyw kamienia został zapożyczony od Indian Ameryki Północnej, którzy podobnie jak we współczesnej saunie, rozgrzewali ten symboliczny przedmiot i umieszczali w parowym namiocie, zwanym Inipi. Jednak przystosowując saunę do małych pomieszczeń, projektanci EOOS umiejętnie ukryli piec oraz wszystkie urządzenia techniczne, wobec czego większość funkcji uruchamia się poprzez system sterowania. Za pomocą panelu obsługi ustawia się temperaturę, programator czasu włączenia pieca oraz czasomierz. Sterowanie polewaniem kamieni w piecu odbywa się z kolei przy użyciu przycisku, znajdującego się we wnętrzu Inipi B. Podczas przerw między wejściami do sauny można uruchomić funkcję ECO, która w danym momencie redukuje ustawioną wcześniej temperaturę we wnętrzu o ok. 20 stopni. Pozwala to na oszczędność energii cieplnej, redukcję jej kosztów oraz ochronę zasobów naturalnych.

Kompaktowa sauna Inipi B firmy Duravit nie tylko ułatwia aranżację małej łazienki, ale zapewnia także komfort użytkowania oraz buduje atmosferę wyciszenia i relaksu. Dzięki temu możemy korzystać z dobroczynnych właściwości parowych kąpieli w przytulnym wnętrzu własnej łazienki.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Duravit jest światowym producentem ceramiki sanitarnej, mebli łazienkowych, wanien i produktów Wellness. Firma stosuje technologie zgodne ze zrównoważonym rozwojem, a do produkcji wykorzystuje naturalne i odnawialne materiały. Od lat współpracuje z wybitnymi specjalistami i projektantami, dzięki czemu jest wielokrotnym laureatem nagród m.in.: Design Plus Award, Award for good design, Good Design Award czy Focus in silver. Duravit posiada fabryki na całym świecie
i zatrudnia ponad 5 000 pracowników w 80 krajach. Polska siedziba firmy znajduje się w Raszynie, w województwie mazowieckim.

 

Duravit Polska Sp. z o.o.

Al. Krakowska 36b

05-090 Raszyn

Tel. 22 716 19 24

www.duravit.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »