Technologie » Internet

Wielki Brat w Sieci - nowy artykuł Kaspersky Lab Polska

Wielki Brat w Sieci - nowy artykuł Kaspersky Lab Polska
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab Polska, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje o opublikowaniu nowego artykułu pt. "Wielki Brat w Sieci". W tekście Maciej Ziarek, analityk zagrożeń z Kaspersky Lab Polska, porusza temat anonimowości w Internecie.

Coraz częściej dzielimy się niemal każdą informacją na blogach, dodajemy nowe fotografie w portalach społecznościowych, w polach informacyjnych i profilach wpisujemy numery komunikatorów i telefonów komórkowych.

Nie zdajemy sobie jednak wtedy sprawy z tego, że te wszystkie drobne przyjemności naszego życia mogą w przyszłości być dużym problemem. Okazuje się, że jednym z największych problemów związanych z anonimowością w Sieci jest fakt, że sami o nią nie dbamy.

"Można powiedzieć, że na ujawnienie części danych jesteśmy skazani poprzez samo podłączenie komputera do Sieci", mówi Maciej Ziarek, analityk z Kaspersky Lab Polska. "Mam na myśli daty logowania, preferencje użytkownika, wyniki wyszukiwania oraz wiele innych informacji, bez których nie można mówić o swobodnym poruszaniu się po Internecie. Z drugiej jednak strony, nie musimy pomagać wielkim korporacjom w zdobywaniu naszych danych osobowych. Nie ma potrzeby uzupełniania wszystkich pól informacyjnych podczas rejestracji w nowym portalu. Publikowanie zdjęć, które nas kompromitują lub są przepełnione erotyką, może za kilka lat znacznie utrudnić nam, na przykład, znalezienie pracy. Pamiętajmy też, że ideą serwisów społecznościowych jest łączenie grona przyjaciół lub osób o podobnych zainteresowaniach. Liczba znajomych o niczym nie świadczy, więc nie akceptujmy każdego zaproszenia tylko dlatego, że ktoś nam je zaproponował."

Pełny artykuł można znaleźć w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab:http://www.viruslist.pl/analysis.html?newsid=593.

Artykuł można wykorzystać dowolnie, z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »