Rozrywka i wypoczynek » Święta

Wielkie gotowanie, zimowe kino i jarmark bożonarodzeniowy kończą 800-lecie Raciborza

Świąteczny kiermasz rękodzieła i wyrobów regionalnych, karuzela, spotkanie ze św. Mikołajem, wielkie gotowanie, występy artystyczne czy zimowe kino w namiocie sferycznym- to tylko niektóre z atrakcji, jakie odbywać się będą od 7 do 10 grudnia na raciborskim rynku.

Od 1 grudnia na raciborskim rynku zapachnie świętami, bowiem rozpocznie się coroczny miesięczny jarmark bożonarodzeniowy, podczas którego będzie można nabyć choinki, ozdoby świąteczne, słodycze, grzane wino i ciepłe pączki. 

Kulminacja atrakcji nastąpi w drugi weekend grudnia, na kiedy zaplanowano świąteczny kiermasz rękodzieła i wyrobów regionalnych z wieloma niespodziankami. Przy drewnianych kramach dostępne będą ręcznie robione zabawki, ozdoby choinkowe, galanteria skórzana, szkatułki, biżuteria, rzeźbione aniołki oraz smakowite wyroby regionalne - ciasteczka, pierniki, miody, oscypki i wiele innych. Mieszkańcy Raciborza oraz przyjezdni będą mieli idealną okazję, aby zrobić świąteczne zakupy i pomyśleć o prezentach. 

Nieopodal kramów stanie pokaźny, ogrzewany namiot sferyczny, a w nim: zimowe kino, „Spotkanie z bajką” dla najmłodszych, warsztaty i konkursy z raciborską biblioteką. Nie zabraknie niespodzianek również na świeżym powietrzu. Milusińscy będą mogli skorzystać z darmowej karuzeli i świątecznej kolejki. W sobotę, 9 grudnia na dzieci będą czekały atrakcje pn. Mikołaj ze strażakami. Najmłodsi, którzy nie zdążą spotkać się ze swoim ulubionym Świętym będą mogli zrobić sobie z nim zdjęcie w małym namiocie sferycznym 9 i 10 grudnia, w godzinach od 10.00 do 18.00. 
Przez cały weekend słodkości będzie rozdawał Raciborek. Na niedzielę, 10 grudnia zaplanowano wielkie gotowanie świątecznej potrawy. Kucharze przygotują około 3000 porcji - degustacja od godz. 15.00. Wszystkie atrakcje są darmowe. Przez dwa dni, na scenie koncertowej odbywać się będą występy artystyczne. Szczegóły na plakacie.

SOBOTA, 9 grudnia 
Godz. 11.00 - Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego - chór „Liederhort” z Rybnika, chór „Heimat“ z Bytomia, zespół wokalny „Con Colore” z Toszka, zespół wokalny „13+” z Gliwic Ostropy, dziecięco-młodzieżowy zespół „Eichendorff” z Raciborza;
Godz. 13.00 – Stowarzyszenie „Bajtel” Gmina Nędza;
Godz. 14.00 – Schola „Promyki Miłosierdzia” z parafii WNMP w Raciborzu;\
Godz. 14.30 – Chór „Brzezie” z parafii św. Ap. Mateusza i Macieja;
Godz. 15.00 – Chór „Bel Canto” z Raciborza.

NIEDZIELA, 10 grudnia
Godz. 11.30 – Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego - zespół wokalny „Małe Gwiazdki” z Wodzisławia Śląskiego, Przedszkole z Tworkowa, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Raciborzu, „Appassionato” z Raciborza, solistka DANY;
Godz. 13.40 – „Taniec bez granic” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu – podsumowanie projektu;
Godz. 14.15 – Zespół Pieśni i Tańca Strzecha im. Joli Rymszy z RCK;
Godz. 15.30 – „Kolędnicy” w wykonaniu grupy teatralnej Tetraedr z RCK;
Godz. 16.10 – Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”;
Godz. 17.00 – Zespół taneczny SKAZA z RCK.

Repertuar zimowego kina:
CZWARTEK, 7 grudnia
Godz. 10:00 – 19:00 
BAJKI DLA DZIECI
Godz. 19:00 
Magia w blasku księżyca
PIĄTEK, 8 grudnia
Godz. 10:00 - 19:00
BAJKI DLA DZIECI
Godz. 19:00 
Moje córki krowy

SOBOTA, 9 grudnia
Godz. 10:00 - 14:00 
BAJKI DLA DZIECI
Godz. 14:00
Królowa Śniegu (Rosja, 2013) 
Godz. 19:30 
Śmietanka towarzyska

NIEDZIELA, 10 grudnia
Godz. 10:00 – 14:00 
BAJKI DLA DZIECI
Godz. 14:00 
Królowa śniegu 2 (Rosja, 2014) 
Godz. 16:00 
Ostatni smok świata
 Godz. 18:00 
Nieracjonalny mężczyzna


***
Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure MediaZ
djęcia: Plakat Urząd Miasta Racibórz

***
Miasto Racibórz w 2017 roku świętuje 800 lat nadania praw miejskich, z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalno – sportowych dla jego mieszkańców. Historyczne miasto położone na Górnym Śląsku po dziś dzień zachowało wiele cennych zabytków, które odrestaurowane przyciągają turystów z kraju i zagranicy. Dodatkowo w roku jubileuszowym władze miasta zaplanowały liczne koncerty, wystawy, wydarzenia sportowe, w tym m.in.: projekt 4 Biegi Racibórz, Dni Raciborza, Intro Festiwal czy Memoriał. Szczegóły na temat obchodów 800-lecia Raciborza dostępne są na stronie internetowej, pod adresem: http://800lat.raciborz.pl/. 

***
KONTAKT:800 lat Raciborza
www.800lat.raciborz.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »