Technologie » AGD - RTV

Wielofunkcyjne sprzęty pod ręką

Coraz większe uznanie zyskuje technologia inteligentnego domu, gdzie wiele sprzętów i systemów funkcjonuje automatycznie, bez udziału człowieka, zapewniając nam komfort, wygodę i oszczędzając nasz czas.

Coraz więcej urządzeń ułatwiających nam życie ma także charakter mobilny, dzięki czemu możemy je mieć zawsze przy sobie.

Tym, co już wiele lat temu stało się niezbędnym przyjacielem niemal każdego człowieka, bez względu na jego wiek, jest telefon komórkowy. O ile kiedyś było to zaledwie telefon, dziś mówimy coraz częściej o smartfonach – telefonach inteligentnych. Możliwość wysłania i odbierania sms-ów oraz wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych to zaledwie minimum, jakie oferuje najnowszy tego typu sprzęt. Smartfony to dziś urządzenia, które pozwalają nam na nieustany kontakt z innymi ludźmi – nie tyle telefoniczny, co wirtualny. Komunikujemy się bowiem coraz częściej przez internet – korzystamy z internetowych skrzynek pocztowych, ale przede wszystkim z komunikatorów internetowych i serwisów społecznościowych. Aparaty fotograficzne wysokiej jakości, odtwarzacze muzyczne, gry zapewniające rozrywkę – wszystko te udogodnienia składają się na fakt, że smartfony to urządzenia służące komunikacji, pracy i rozrywce zarazem. Co więcej, korzystając z odpowiednich aplikacji, mamy możliwość sterowania urządzaniami znajdującymi się w naszym domu i kontrolowania ich pracy.

Kolejnym coraz popularniejszym sprzętem są smartwatche – inteligentne zegarki. Jeszcze niedawno ich wielofunkcyjne modele przeznaczone były dla osób uprawiających sport – dawały bowiem możliwość kontrolowania puls, zapamiętywania wyników, posiadały GPS. Dziś mamy do czynienia z prawdziwymi inteligentnymi zegarkami, za pośrednictwem których skorzystamy z internetu, wyślemy sms-a, zrobimy zdjęcie, czy zaplanujemy trasę wędrówki.

Nie zapominajmy także o wielofunkcyjnych urządzenia typu i-pod touch. Także one stanowią kieszonkowe centrum rozrywki i pracy, umożliwiając słuchanie muzyki, oglądanie filmów, robienie zdjęć czy wysyłanie sms-ów i maili. Tylko czekać, aż producenci tego typu urządzeń połączą siły i stworzą jedno, uniwersalne inteligentne novum.

Jesli natomiast poszukujesz informacji na temat słuchawek bezprzewodowych, przeczytaj ten artykuł.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Majkel007

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »