Technologie » Telekomunikacja

Wiem, co robiłeś zeszłej nocy - nowy artykuł Kaspersky Lab

Wiem, co robiłeś zeszłej nocy - nowy artykuł Kaspersky Lab
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikował w autorskiej Encyklopedii Wirusów VirusList.pl nowy artykuł pt. "Wiem, co robiłeś zeszłej nocy...".

Artykuł w przystępnym języku opisuje, jak oprogramowanie bezpieczeństwa może wykorzystywać moduł GPS do zwiększenia jakości ochrony smartfonów.

Coraz więcej telefonów komórkowych jest wyposażonych w zintegrowany moduł GPS, który z dokładnością do jednego metra może poinformować ich posiadaczy, gdzie się znajdują. Przybliżone określenie pozycji możliwe jest nawet bez GPS-a, poprzez obliczenie odległości do najbliższych masztów telefonicznych. Jest to bardzo praktyczne, oznacza bowiem, że za pomocą odpowiedniego oprogramowania możesz zmienić swój telefon komórkowy w niewielki, zawsze dostępny system nawigacji.

Innym potencjalnym zastosowaniem jest śledzenie informacji dotyczących ostatniej wyprawy rowerowej na mapie, łącznie z prędkością i wysokością terenu. Znajomość pozycji geograficznej określonej na podstawie geolokalizacji daje więcej korzyści. Dane te mogą zostać wykorzystane przez oprogramowanie bezpieczeństwa w celu znalezienia utraconego telefonu komórkowego lub pokrzyżowania planów złodziejom telefonów komórkowym.

Wyposażony w odpowiedni program, utracony telefon może podać swoją dokładną nową lokalizację oraz zablokować dostęp do danych osobowych.          

W artykule zostały poruszone takie tematy jak lokalizowanie telefonów komórkowych, wykorzystywanie geolokalizacji, wartość informacji i danych osobowych oraz środki ochrony.

Artykuł:

  • Uświadamia wartość danych osobowych i poufnych informacji przechowywanych wtelefonach.
  • Opisuje możliwości telefonów komórkowych w zakresie geolokalizacji.
  • Wskazuje, w jaki sposób można wykorzystać znajomość pozycji geograficznej określonej przy pomocy geolokalizacji.
  • Opisuje, jak można zwiększyć bezpieczeństwo, wykorzystując GPS w połączeniu zodpowiednim oprogramowaniem.
  • Zawiera informacje przydatne podczas wyboru odpowiedniego oprogramowania bezpieczeństwa.

Artykuł można wykorzystać dowolnie, z zastrzeżeniem podania jako źródła firmy Kaspersky Lab.

Pełny artykuł można znaleźć w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab: http://viruslist.pl/analysis.html?newsid=534.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »