Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Witamina D może być niebezpieczna

Witamina D może być niebezpieczna
Zobacz więcej zdjęć »
Zbyt wysoki poziom witaminy D może być niebezpieczny dla naszego organizmu. Potwierdzają to badania duńskich naukowców z uniwersytetu w Kopenhadze.

Optymalne stężenie witaminy D dla człowieka, to 70 nanomoli na litr. Większe może być już dla nas niekorzystne. Nie tylko naukowcy, lecz również lekarze przestrzegają przed zbyt swawolnym korzystaniem z suplementów diety. Beztroskie łykanie tabletek z witaminami może odbić się negatywnie na naszym zdrowiu. Dobrze jest znać umiar, zaś najlepiej swoją suplementację konsultować z lekarzem.

Wyniki badań przeprowadzonych w Danii wykazuje, że zbyt wysokie stężenie witaminy D zwiększa ryzyko śmierci z powodu udaru lub zawału. Badanie prowadzone było przez 7 lat i objęło swoim zasięgiem aż 250 tysięcy osób. Jego autorem jest prof. Peter Schwarz.
 
Jest to ważna informacja. Jeszcze niedawno dość głośną informacją były badania, że zbyt niski poziom witaminy D stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia. Jest to prawda, jednak okazuje się, że lepiej nie przedobrzyć. Wiele dostępnych bez recepty suplementów diety posiada w swoim składzie właśnie witaminę D.

Optymalny poziom witaminy to 70 nanomoli na litr. Z kolei zbyt niskie i zbyt wysokie stężenia to odpowiednio: 50 nanomoli na litr, oraz 100 nanomoli na litr. W ciągu trwania eksperymentu zmarło ponad 16.000 osób z puli kontrolnej. Suplementy diety mają w zasadzie polepszać nasz stan zdrowia, jednak zawsze należy kierować się umiarem i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że suplementacja nigdy nie może zastąpić zdrowej i zbilansowanej diety.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD
http://kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »