Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Woda Mama i ja – niezastąpiona w plecaku ucznia i przedszkolaka

Woda Mama i ja – niezastąpiona w plecaku ucznia i przedszkolaka
Zobacz więcej zdjęć »
Koniec wakacji to zwykle czas, kiedy rodzice uczniów i przedszkolaków kupują zeszyty i artykuły plastyczne. Kompletując szkolną wyprawkę nie można zapomnieć o jednym, istotnym elemencie – zapasie wody do picia.

Butelka wody źródlanej Mama i ja w plecaku pozwoli dzieciom w każdej chwili ugasić pragnienie i w dobrej kondycji przetrwać dzień pełen wrażeń, nauki i zabawy.

Szkoła i przedszkole to miejsca, w których dziecko nie może narzekać na nudę i brak zajęć. Zdobywanie nowych umiejętności, rozwiązywanie dostosowanych do wieku zadań i problemów, a także zabawa z kolegami czy gimnastyka na świeżym powietrzu to czynności, które potrafią bardzo zmęczyć. Wysiłek fizyczny i intelektualny sprawiają, że dzieci w ciągu dnia tracą duże ilości wody. Jej brak może skutkować spadkiem koncentracji, chwilowym brakiem energii, a nawet osłabieniem i ogólnym pogorszeniem samopoczucia. Mając to wszystko na uwadze warto pamiętać, by w plecaku ucznia i przedszkolaka zawsze znalazła się butelka wody źródlanej. Dziecko będzie mogło sięgnąć po nią, gdy tylko poczuje pragnienie – podczas spaceru, zabaw na świeży powietrzu, czy po lekcji wychowania fizycznego. 

Woda dla dzieci – jaką wybrać?

Zapotrzebowanie na wodę u dzieci bywa różne, a determinują je zarówno wiek, płeć, ruchliwość malucha, jak i indywidualne preferencje danego organizmu. Musimy jednak brać pod uwagę, że wzrasta ono systematycznie wraz z wiekiem dziecka. Warto jednak pamiętać, że ważna jest nie tylko ilość wypijanego płynu, ale również jego jakość. Idealną propozycją dla kilkulatków, a także dzieci wchodzących w wiek szkolny jest naturalna woda źródlana Mama i ja. Produkt ten charakteryzuje się niskim poziomem mineralizacji i niewielką zawartością sodu, dlatego może być bezpiecznie spożywany przez maluchy  w każdym wieku. Ponadto doskonale gasi pragnienie, świetnie nawadnia i orzeźwia. W torbie starszych pociech najlepiej sprawdzi się woda Mama i ja w wygodnej butelce o pojemności 0,5 litra. Nie zajmuje ona wiele miejsca, jednak mieści w sobie ilość napoju, wystarczającą na czas spędzany w szkole. Przedszkolakom i uczniom pierwszych klas podstawówki najbardziej do gustu powinna przypaść woda Mama i ja mini w butelce o objętości 330 mililitrów. Małe opakowanie bez trudu zmieści się w dziecięcym plecaku i jest wygodne do trzymania, a praktyczny ustnik ułatwi maluchom picie. Kolorowe etykiety, ozdobione wizerunkiem bajkowych zwierząt, będą dodatkową zachętą do sięgania po butelkę wody i regularnego spożywania płynu.

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 90190 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )