Firma » Biznes

Wojskowa oferta Andropolu na targach w Łodzi

Wojskowa oferta Andropolu na targach w Łodzi
Zobacz więcej zdjęć »
Mundury dla czołgistów, lotników i sił specjalnych prezentuje Andropol podczas II Targów Logistyki Służb Mundurowych w Łodzi. Tkaniny na te uniformy produkowane są w fabrykach spółki w Andrychowie i w Białymstoku.

Ideą targów jest umożliwienie prezentacji wyrobów firmom, które są zainteresowane podjęciem współpracy ze służbami mundurowymi. To także szansa na bezpośredni kontakt z komendantami Regionalnych Baz Logistycznych, komendantami Wojskowych Oddziałów Gospodarczych wraz z szefami Sekcji Żywnościowych, Mundurowych i MPS, a celem tych spotkań jest pobudzenie lokalnego biznesu i stworzenie nowych miejsc pracy.

Wśród wystawców nie mogło zabraknąć stoiska Andropolu,  krajowego lidera w produkcji tkanin mundurowych dla polskiego wojska, policji, straży pożarnej i straży granicznej oraz dla militarnych odbiorców zagranicznych.

- Te targi to znakomita okazja do bezpośredniego spotkania z przedstawicielami zaopatrzenia służb mundurowych w Polsce, a dla nas-producentów szansa na nawiązanie kontaktów biznesowych z wiarygodnym partnerem –mówi Grzegorz Łukawski, prezes Andropolu SA. - Targi dodatkowo stwarzają możliwość otwartej konfrontacji wytwórców z opiniami przedstawicieli wojska i innych służb mundurowych. Jesteśmy tu obecni z szeroką ofertą tkanin mundurowych z nadzieją, że produkty na stałe zagoszczą w szeregach polskiej armii.

Spółka prezentuje m.in. kolekcje najnowszych mundurów dla wojsk  lotniczych, pancernych i mundury dla sił specjalnych, typu „multicam”.

- Wszystkie prezentowane mundury uszyte zostały z tkanin produkowanych przez Andropol – podkreśla Romuald Klimiuk, kierownik produktu tkanin mundurowych Andropolu .– Mundury dla pilotów i czołgistów uszyte są z niepalnych tkanin z włókien aramidowych oraz z mieszanki aramidu i włókien Lenzing FR.  Również mundury dla Wojsk Lądowych spełniają surowe wymagania tych służb.

Andropol produkuje tkaniny mundurowe o zróżnicowanym składzie: surowcowym, splotowym oraz masie powierzchniowej. Nadaje  im różne specjalistyczne wykończenia od wodoodpornego poprzez oleofobowe do niepalnego. Atutem tych tkanin są dobre standardy użytkowe: wysokie parametry wytrzymałościowe na rozdzieranie i zrywanie. Andropol S.A. jest jednym z nielicznych w Europie producentów tkanin mundurowych bawełnianych i bawełniano-poliestrowych w technologii druku zawiesinowo-kadziowego lub kadziowych ze stosowaniem specjalnych apretur np. typu Teflon, AP-Finish, Easy-Care. Używane do barwienia i drukowania barwniki zawiesinowo-kadziowe gwarantują wysoką odporność wybarwień na światło, pranie, pot, prasowanie, tarcie suche i mokre. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w spełnianiu wymaganych przez użytkowników wielkości reemisji  (widzialność w podczerwieni), które zostało zdobyte w realizacji produkcji na potrzeby polskiego wojska oraz innych armii zarówno europejskich, jak i z innych rejonów świata między innymi z rejonów zatoki perskiej. Tkaniny Andropolu osiągają poziom reemisji, która w warunkach ograniczonej widoczności, przy obserwacji przyrządami optycznymi z wykorzystaniem promieni podczerwieni chroni żołnierzy przed rozpoznaniem i odkryciem, a w konsekwencji przed atakiem. Tkaniny Andropolu spełniają najwyższe standardy określane według kryteriów MON i NATO.

***

Targi Logistyki Służb Mundurowych w Łodzi są jedyną w Polsce inicjatywą, która w sposób kompleksowy pokazuje możliwości i zasady współpracy ze służbami zaopatrzenia mundurowego, tekstylno-odzieżowego, żywnościowego, poligraficznego, motoryzacyjnego i zaopatrzenia w materiały pędne i smary. Na targach prezentowane są również oferty  specjalnych wyrobów włókienniczych, w tym środków opatrunkowych oraz wyrobów balistycznych, a także propozycje branży budowlano-meblarskiej. Targi połączone są z kongresem gospodarczym "Wojsko Polskie szansą dla przedsiębiorczości". W tym roku uczestniczy w nich 200 przedsiębiorców i prawie 40 wystawców. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Masz-Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »