Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Wrastające paznokcie - problem do wyleczenia

Wrastające paznokcie - problem do wyleczenia
Zobacz więcej zdjęć »
Aby mieć ładne paznokcie u stóp w ciągu lata, trzeba o nie dbać przez cały rok. Niestety wiele osób o tym zapomina. Tymczasem troska o stopy przełoży się na ich zdrowie.


Problemy z wrastającymi paznokciami

Jednym z częstszych problemów stóp jest wrastający paznokieć. Dolegliwość ta nie tylko oszpeca paznokcie u stóp, lecz przede wszystkim utrudnia codzienne funkcjonowanie. Wrastający paznokieć można rozpoznać po bólu w obrębie paznokcia u stopy, a także po zaczerwienieniu i obrzęku, jakie mu towarzyszy. Czasami, gdy zignorujemy dolegliwości, pojawić się może także krwawienie i ropna wydzielina. Jeszcze do niedawna najczęstszym sposobem leczenia problemu wrastających paznokci było zerwanie całości lub części paznokcia. Niestety wiązało się to z dłuższym okresem rekonwalescencji, a także z częstymi nawrotami choroby.Kostka Arkady

Jednym ze sposobów leczenia wrastających paznokci jest kostka Arkady wrocław. Opracowana ona została przez Polaka, Adriana Arkadę, który stworzył specjalne urządzenie. Dzięki użyciu kostki Arkady leczenie wrastającego paznokcia jest możliwe już na jednej wizycie. Paznokieć jest ustawiany we właściwej pozycji, a następnie utrwalany przy użyciu akrylu. Pacjent powinien stosować również specjalną kolagenową odżywkę, która przyspiesza proces leczenia.Klamra ortonyksyjna

Inną metodą leczenia problemu wrastających paznokci jest zastosowanie klamry ortonyksyjnej, która ma utrzymywać płytkę paznokcia we właściwej pozycji. Metoda ta wiąże się z długotrwałym procesem, jednak to podolog każdorazowo decyduje o tym, która z metod będzie dla pacjenta najbardziej korzystna.

Problem wrastających paznokci nie musi ci już spędzać snu z powiek. Dzięki nowoczesnym sposobom leczenia i regularnym wizytom u podologa możesz skutecznie się go pozbyć  i zadbać o to, by stopy były zawsze zdrowe. Zdrowie stóp jest bardzo ważne, gdyż każdego dnia pokonują wiele kilometrów, przenosząc z miejsca na miejsce nasze ciało.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »