Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Wróżby i ich rodzaje

Czary, wróżby, przepowiednie, przesądy- to wszystko otacza nas od wieków. Nasi przodkowie wyznawali wiele zasad i postępowali według określonych schematów, by nie narazić się na nieszczęście.

Chociaż wiara w magię kłóci się z chrześcijańskim podejściem do życia, odrobina czarów i próba poznania poprzez wróżby samego siebie czy szukania w nich wskazówek postępowania nie jest przestępstwem. Rodzajów wróżby jest wiele i warto je poznać.
 
Znaki zodiaku i horoskopy
 
Astrologia pasjonuje wielu ludzi. Do każdego z nas jest przypisany znak zodiaku, który mu odpowiada. I choćby nie wiem jak się on starał, odnajdzie w jego charakterystyce cechy, nawyki czy predyspozycje, które w pewnym sensie oddają jego naturę. W podstawowym horoskopie, który dobrze jest nam znany, występuje 12 znaków zodiaku- koziorożec, wodnik, ryby, baran, byk, bliźnięta, rak, lew, panna, waga, skorpion i strzelec. Przykładowo, jeśli ktoś urodził się 1 sierpnia, jest on zodiakalnym lwem, ponieważ znak ten obowiązuje od 23 lipca do 27 sierpnia. Osoba spod znaku lwa jest pewna siebie, troszczy się o osoby w swoim otoczeniu, ale też jest nieco próżna czy nazbyt władcza. Czytając pełny opis zodiakalnego lwa możemy dowiedzieć się o nim znacznie więcej. W dodatku do znaków zodiaku są przypisywane też często szczęśliwe liczby, kamienie szlachetne albo zodiaki osób, z którymi stworzą one najlepsze związki, nie tylko chodzi tu o wybór partnera, ale również dobieranie sobie przyjaciół czy współpracowników. Drugim najpopularniejszym horoskopem jest horoskop chiński. Aby określić swój znak zodiaku, Chińczycy biorą pod uwagę nie tylko dzień i miesiąc urodzenia, ale również rok. Przykładowo, wszystkie osoby urodzone w bieżącym roku są spod znaku małpy, ponieważ rok 2016 jest rokiem małpy. Takie osoby są towarzyskie, komunikatywne i podchodzą do życia z optymizmem. Inne znaki zodiaku w chińskim horoskopie to szczur, wół, tygrys, zając, smok, wąż, koń, koza, kogut, pies oraz świnia. Popularne również w sieci horoskopy to horoskop indiański, celtycki, Majów, runiczny czy ascendentalny.
 
Znaczenie snów oraz imion
 
Do każdego z nas jest również przypisywana cyfra, która obliczana jest na podstawie dodawania do siebie pojedynczo liczb z daty urodzenia. Cyfr numerologicznych jest 9, od 1 do 9. Na przykład numerologiczne jedynki to osoby z charyzmą, odważne i zdecydowane, jednak cechuje je również nadmierna duma oraz egocentryzm. To tylko niektóre z ich cech charakteru. Numerologia podpowiada nam, jakie są nasze mocne strony, z których warto czynić atut, a jakie słabe i należy nad nimi popracować. Może ona więc być wskazówką do kształtowania charakteru. Inaczej sprawa wygląda w przypadku imiennika. W wielu książkach czy na stronach internetowych opisywane jest znaczenie imion żeńskich i męskich. Możemy dowiedzieć się skąd pochodzi nasze imię oraz co oznacza i jakie cechy się z nim wiążą. Czasami jest również do nich przypisany zawód, który powinniśmy wykonywać, kamienie szlachetne, rośliny i liczby, jakimi najlepiej się otaczać. Często imiennikiem kierują się przyszli rodzice.
 
Senniki
 
Senniki to ciągle jedne z najbardziej popularnych wróżb, w które wierzymy, ponieważ doświadczamy ich sami. W naszym umyśle pojawiają się podczas snu symbole, postaci i sytuacje, które zawsze coś oznaczają. Oczywiście należy brać poprawkę na to, że sen wywołany mógł zostać przez wydarzenia z życia, intensywne myślenie o czymś w ciągu dnia lub nasze marzenia. Jednak powtarzające się przedmioty czy osoby we śnie niosą ze sobą nieraz pewne przesłanie. Można je odczytać właśnie dzięki sennikom. Ważne, by zwracać uwagę na kontekst snu, zachowanie postaci w nim się pojawiających oraz nasze odczucia co do nich. Często sny tłumaczy się na odwrót, więc nie musimy się obawiać pojawiających się w nich złych znaków.
 
Jak widać mamy do czynienia z wieloma rodzajami wróżb, a wymienione w artykule zostały wyłącznie najczęściej spotykane w prasie, internecie czy nawet opisywane w książkach. Należy do nich podchodzić z pewną dozą ostrożności, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by się nimi posiłkować w codziennym życiu. Racjonalne myślenie w połączeniu z wróżbami może być sposobem na szczęśliwe życie, a także uniknięcie pewnych nieprzyjemności. Musimy być przygotowani również na to, że jedne z wróżb się sprawdzają, a inne nie. Na nasze życie ma wpływ tak wiele czynników, że nie możemy polegać wyłącznie na wróżbach, ale warto czasami do nich sięgnąć, choćby po to, by lepiej zrozumieć siebie i innych. 
 
 
Artykuł został opracowany przez Marzenę Nowak z serwisu Srebrneogrody.pl.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

jagodamajcher

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »