Dom » Ogrody

Wskazówki gospodarcze na marzec

Wskazówki gospodarcze na marzec
Zobacz więcej zdjęć »
Ogród - Warzywniak Trzecia dekada marca to termin rozpoczęcia produkcji rozsady pomidorów, papryki i oberżyny. Nasiona tych warzyw należy wysiać na około 8 tygodni przed planowanym terminem sadzenia na miejsce stałe do gruntu Przez cały miesiąc wysiewa się nasiona średnio wczesnych odmian kapusty.

Na początku miesiąca można jeszcze wysiać nasiona selera korzeniowego i naciowego oraz pora, jeśli nie zrobiono tego wcześniej.

Na początku miesiąca w tunelach lub inspektach wysiewa się nasiona cebuli, pora dla uzyskania rozsady, a przez cały miesiąc - sałaty kruchej i masłowej, brokułów oraz kalafiorów przeznaczonych na zbiór letni.

Gdy gleba jest wystarczająco osuszona, a jej temperatura utrzymuje się na poziomie 10 stopni Celsjusza można przystąpić do siewu cebuli i porów wprost do gruntu. W drugiej połowie miesiąca można też siać do gruntu sałatę, szpinak, koper, groch, bób, rzodkiewkę, wczesną marchew, pietruszkę, pasternak, skorzonerę.

Wiosenne zasiewy można okryć folią perforowaną, co przyśpiesza wschody i dorastanie warzyw do wielkości handlowych. W końcu miesiąca należy posadzić czosnek, cebulę dymkę i chrzan.

W marcu - przed ruszeniem wegetacji należy zasilić nawozami azotowymi warzywa wieloletnie oraz te zimujące w gruncie.

 

Ogród - Folia

 

Z racji wysokich kosztów opału wielu producentów dopiero w marcu sadzi rozsadę pomidorów, papryki i ogórków do szklarni i tuneli. Jeżeli rozsada była posadzona wcześniej - w marcu, rozpoczyna się dokarmianie pogłówne roślin.

W marcu wysiewa się nasiona papryki i oberżyny, przeznaczonych do uprawy w ogrzewanych tunelach foliowych.

Sałatę można sadzić w tunelu ogrzewanym już na początku marca pod warunkiem, że jest możliwe utrzymanie temperatury podłoża na poziomie 8 stopni Celsjusza, a powietrza 15-16 stopni Celsjusza w dzień i 7 w nocy. Sadzi się również wczesne odmiany kapusty głowiastej białej.

W nieogrzewanych tunelach foliowych można już w marcu posadzić rzodkiewkę i wczesne odmiany marchwi oraz koper.

 

Link: http://plywaklublin.pl/ Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Nauka jazdy - MACH
http://praw-nauka-jazdy-warszawa.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »