Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Współczesny standard hotelowych pokoi

Współczesny standard hotelowych pokoi
Zobacz więcej zdjęć »
W zależności od danego hotelu, jego standardu oraz liczby gwiazdek wyposażenie pokoi oraz ich standard mogą nieco od siebie odbiegać, jednak nie powinno w nich zabraknąć kilku podstawowych mebli czy innego wyposażenia.

Standardy hotelowe dla pokoi

Wszystkie hotele, bez względu na to, w jakim znajdują się kraju, ile mają gwiazdek oraz w jakim regionie są usytuowane powinny dysponować minimum trzema typami pokoi. Poniżej opisaliśmy, w co dokładnie każdy typ pokoju powinien zostać wyposażony.

Pokój standard

Na wyposażeniu takiego pokoju muszą koniecznie znaleźć się następujące rzeczy: łóżko, stolik nocny lub półka, szafa lub wnęka garderobiana, biurko, lustro, wieszak oraz lampka nocna. W zależności od standardu hotelu w pokoju mogą się znajdować również telewizor, telefon oraz radio. W pokoju typu standard musi być koniecznie łazienka wyposażona w ręczniki kąpielowe, płaszcze kąpielowe, kosmetyki oraz suszarkę do włosów.

Pokój rodzinny

Jego skrót to FAM i jest to zazwyczaj rozbudowana, nieco większa wersja pokoju standard. Posiada on trochę większy metraż by móc przyjąć większą liczbę gości. Może on również mieć większą szafę, łazienkę lub większą liczbę krzeseł.

Apartament

W skrócie APT to pokoje, które dodatkowo zostały wyposażone w aneks kuchenny oraz naczynia i sztućce. Można w nich przygotować posiłek lub herbatę. Ponadto czasami może się zdarzyć, że apartament składa się z dwóch pomieszczeń - jednego oddzielnego dla dzieci.

Oczywiście każdy hotel Opole powinien mieć na uwadze to, w jaki sposób urządza swoje kwatery dla gości. Niektóre przedsiębiorstwa robią to z lepszymi efekt, inne z gorszymi. Nie zniechęcajmy się jednak zbyt szybko do tego rodzaju usług, ponieważ są one dla nas idealnym rozwiązaniem podczas planowania chociażby długiego weekendu majowego poza miastem.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Magic Mike

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »