Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Wybielanie zębów żelem – czy jest skuteczne?

Wybielanie zębów żelem – czy jest skuteczne?
Zobacz więcej zdjęć »
Śnieżnobiały uśmiech to marzenie, które możesz w łatwy sposób spełnić bez dużych nakładów finansowych. Dowiedz się, na czym polega wybielanie zębów żelem i czy warto sięgnąć po ten preparat.

Przyczyny żółknięcia zębów 

Kolor zębów uzależniony jest od wielu czynników. Podstawowym jest uwarunkowanie genetyczne, które uniemożliwia dużą ingerencję w barwę szkliwa. Żółknięcie może być także spowodowane przez zaburzenia pracy trzustki, choroby układu krwionośnego lub długotrwałe przyjmowanie niektórych leków. Najczęściej jednak przebarwienia są wynikiem diety pełnej koloryzujących produktów, stosowania używek, a także niewłaściwej pielęgnacji jamy ustnej. 

Jak działają żele wybielające? 

Wybielanie zębów jest możliwe dzięki żelom. Zawierają one nadtlenek wodoru, który likwiduje przebarwienia w procesie utleniania. Usuwa plamy i kamień nazębny, nie naruszając struktury szkliwa. Skład produktów wybielających do domowego użytku dobierany jest w taki sposób, żeby nie działały gwałtownie. Dzięki temu spełniają swoje zadanie, nie powodując trwałych szkód. 

Dlaczego warto wybielać zęby żelem? 

Największą zaletą żeli wybielających jest prostota ich użytkowania. Nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani dużych nakładów czasu. Gotowe zestawy z nakładkami idealnie dopasowują się do zębów, więc działają skuteczniej. Efekty zobaczysz już po pierwszym użyciu. Dzięki temu z powodzeniem skorzystasz z nich w domu, nie zniechęcając się po pierwszej próbie. 


Nowoczesne preparaty wybielające minimalizują ryzyko próchnicy i wspomagają leczenie nadwrażliwości. Dzięki szerokiemu wyborowi produktów z łatwością dopasujesz stężenie preparatu do swoich indywidualnych potrzeb. Profesjonalne żele do wybielania zębów, dostępne w e-sklepie Natura Zdrowie, są opracowywane przez specjalistów. To gwarancja bezpiecznego użytkowania i olśniewającego efektu. 

Wybielanie zębów – jak stosować żele? 

Zabieg wybielania zębów przeprowadzany w domu, nie wymaga specjalnego przygotowania. Zadbaj jednak o to, żeby Twoje zęby były zdrowe. Przed nałożeniem żelu dokładnie je wyszczotkuj. Pamiętaj także o użyciu nici dentystycznej, która pozwoli na dokładne pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń.

Umieść żel na specjalnie zaprojektowanej nakładce i pozostaw na zębach na czas określony przez producenta. Następnie zdejmij nakładkę i wypłucz pozostałości żelu z jamy ustnej. Zrezygnuj z picia kawy i herbaty przynajmniej przez 2 godziny po zabiegu. Rezultaty zobaczysz już po pierwszym zastosowaniu, a optymalny efekt uzyskasz po kilku dniach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »