Dom » Architektura

Wybieramy materiał do budowy tarasu

Wybieramy materiał do budowy tarasu
Zobacz więcej zdjęć »
Różnorodność materiałów przeznaczonych do budowy tarasu rodzi pytanie: postawić na piękno drewna, czy łatwe w utrzymaniu produkty kompozytowe? Termowane deski bukowe firmy Kaczkan łączą w sobie szlachetność naturalnego surowca z wysoką trwałością i funkcjonalnością.

Aranżując przestrzeń przydomową, projektanci skupiają swoją uwagę przede wszystkim na tym, by cieszyła oczy przez długie lata i by jej użytkowanie sprawiało przyjemność. Na wybór odpowiedniego materiału ma wpływ wiele czynników. Istotna jest intensywność eksploatacji tarasu, występowanie zadaszenia oraz poziom i odległość od gruntu, a także obciążenie konstrukcyjne. Deski tarasowe z termowanego drewna bukowego firmy Kaczkan charakteryzują się wyjątkową trwałością oraz licznymi walorami estetycznymi, co czyni z nich atrakcyjny materiał do budowy tarasu. W otoczeniu eleganckich mebli ogrodowych i okazałej roślinności tworzą niezwykle prestiżową aranżację tarasu, stanowiącą ciekawe uzupełnienie współczesnego domu.

Dobry materiał gwarancją sukcesu

Spośród dostępnych na rynku materiałów do budowy tarasu można wyróżnić m.in. deski powstałe z naturalnego drewna oraz kompozytowe, będące mieszaniną mączki drzewnej i polichlorku winylu, czyli PCW. Obydwa materiały cieszą się dużym powodzeniem wśród osób aranżujących swoje otoczenie domu. Deski kompozytowe są wygodne w użytkowaniu i oprócz systematycznego mycia, nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych i konserwujących. Deski kompozytowe jednak, choć na pozór zbliżone do tych wykonanych z naturalnego drewna, pozbawione są tego, co stanowi o autentycznym pięknie tarasu – niepowtarzalnego, głębokiego kolorytu, a także charakterystycznego ciepła, które zapewnia naturalny surowiec. Dlatego wybarwienie termowanych desek drewnianych firmy Kaczkan z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom eleganckich, a jednocześnie przytulnych realizacji. Ich koloryt, z pozoru jednolity, zaskakuje wielością odcieni. Deski mienią się bowiem raz jaśniejszym, raz ciemniejszym tonem brązu, dając niesamowity efekt wizualny. Wyjątkowy, nasycony i ciepły kolor desek uzyskiwany jest podczas zabiegu termowania, które dodatkowo wpływa na parametry techniczne surowca. Wysoka temperatura, której poddawany jest materiał, usuwa z jego struktury wszelkie mikroorganizmy, dzięki czemu drewno staje się odporne na działanie czynników atmosferycznych. Proces wykańczania specjalistycznym olejem pozwala uwypuklić głęboki odcień drewna, a ponadto stworzyć dodatkową warstwę ochronną, która gwarantuje jego niezmienność. Wyjątkową trwałość tarasu zapewnia także dwustronne ryflowanie. Dzięki ryflowaniu górnemu deski zyskują właściwości antypoślizgowe, a żłobienia dolne rozprężają je i zapobiegają odkształceniom oraz wygięciom spowodowanym nadmierną wilgocią.

Drewniany taras? Naturalnie!

Unikatowy, głęboki koloryt desek termowanych firmy Kaczkan sprawia, że są one piękną dekoracją ogrodu, a także idealnym dopełnieniem aranżacji domowych wnętrz. Intensywne i ciepłe wybarwienie sprawia, że przywodzą one na myśl drewno egzotyczne. Proces olejowania dodatkowo uwypukla intensywne wybarwienie, dzięki czemu produkt ten świetnie sprawdzi się jako podstawa śmiałych stylizacji inspirowanych naturą. Wyczuwalna w dotyku, ryflowana powierzchnia tworzy na tarasowej powierzchni równomierne podziały, co dodaje jej lekkości i nowoczesnego charakteru. Termowane drewno bukowe firmy Kaczkan świetnie zaprezentuje się w towarzystwie zielonych roślin okalających taras, ratanowych foteli lub miękkiej sofy udekorowanej barwnymi poduszkami. Tak zaaranżowana przestrzeń przydomowa stanowi stylowe przedłużenie wnętrza domu i tworzy razem z nim zgrany duet. A taras zyskuje nowy wymiar i staje się bezpieczną oazą, gdzie relaks w bliskim kontakcie z naturą stawia się na pierwszym miejscu.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczkan produkuje podłogi drewniane od 28 lat jako tradycyjna, rodzinna firma z imponującą wiedzą o drewnie i jego obróbce. Nasze drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi,
a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska, co potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE,  certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz
o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany jest za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Roczna produkcja wynosi 800 000 m kw. podłóg dwuwarstwowych oraz 200 000 m kw. podłóg litych, a blisko 90% podłóg trafia za granicę – na rynek europejski. Firma otrzymała liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa 2012 i 2013 oraz Gazele Biznesu.

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »