Gospodarka » Przemysł

Wybór sprzedawcy prądu dla małego i średniego przedsiębiorstwa

Wybór sprzedawcy prądu dla małego i średniego przedsiębiorstwa
Zobacz więcej zdjęć »
Opłaty za energię elektryczną w małych i średnich firmach to średnio ok. 20% kosztów. Oszczędności zużycia prądu, należy przede wszystkim szukać, poprzez prowadzenie w firmie efektywnej gospodarki energetycznej.

Jeśli wykorzystamy wszystkie możliwości oszczędności zużycia prądu, jedyną drogą obniżenia opłat za prąd jest wybór sprzedawcy, który doradzi taryfę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb.

 

Jaka taryfa przeznaczona jest dla małych i średnich firm.

Dla firm małych i średnich, które zasilane są z sieci niskiego napięcia przeznaczona jest grupa taryfowa C. Zależnie od umownej mocy znamionowej nie wyższej niż 40 kW i prądzie znamionowym nie wyższym niż 63A to taryfy C1. Jeśli moc znamionowa jest nie wyższa niż 40kW, a prąd znamionowy jest wyższy niż 63A (oznaczenie prądu znamionowego) taryfa ma oznaczenie C2. Druga cyfra w oznaczeniu taryfy (1, 2, 3, 4) informuje w ilu strefach czasowych dokonywane jest rozliczenie. Oznaczenia literowe (a, b) określają rozliczenie w strefie szczytowej i poza szczytowej (a), oraz nocnej i dziennej (b). Oznaczenie literowe (g) to rozliczenie średnią arytmetyczną średniorocznego współczynnika wykorzystania mocy.

Taryfy wielostrefowe – jakie oszczędności?

W sektorze małych i średnich firm, których roczne zużycie nie przekracza 100 MWh stosowanie taryf wielostrefowych jest mało efektywne. Firmy korzystające z prądu, w różnych godzinach w cyklu dobowym ,wybierają najpopularniejszą taryfę jednostrefową C11 ze stałą ceną prądu. W tym przypadku zaoszczędzić można jedynie zmieniając sprzedawcę prądu na firmę jak np. Po Prostu Energia, oferująca jedną z najniższych na rynku ceny za kWh energii elektrycznej. Standardowa opcja ze stałą, niską cena za kWh daje najlepsze efekty ekonomiczne.

Co wpływa na wybór sprzedawcy prądu dla firmy?

Wybór sprzedawcy energii to dla małych firm bardzo ważna decyzja, często decydująca o powodzeniu przedsięwzięcia. Kryterium podstawowym jest niska cena. Wysokość opłat w wielu przypadkach wiąże się możliwością wybory odpowiedniej taryfy czasowej. Zmieniając sprzedawcę energii należy zadbać o swoje bezpieczeństwo cenowe. Solidna firma oferująca prąd dla przedsiębiorców ma swojej ofercie gwarancję stałej ceny w dłuższym okresie.

Przykładowo firma Po Prostu Energia proponuje umowę na 12 miesięcy. Wiele firm znacznie redukuje wysokość lub w ogóle nie nalicza cenotwórczej opłaty handlowej. Ważne jest też, żeby wszystkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy energii elektrycznej można było załatwić online i telefonicznie.

Zobacz ofertę taniego prądu dla firm: https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/

Ile można zaoszczędzić na zmianie sprzedawcy prądu?

Sprzedawcę energii elektrycznej można zmienić nie częściej niż dwa razy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Zmiana sprzedawcy prądu jest bezpłatna, więc w przypadku braku satysfakcji z dokonanej zmiany, można bez dodatkowych wydatków dokonać nowego wyboru. Warto przyjrzeć się obecnym sprzedawcom energii dla firm, bowiem umożliwiają oni często znaczne oszczędności przy opłatach za prąd, a przy tym jakość ich usług stoi na wysokim poziomie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »