Motoryzacja » Samochody

Wybrać OC z polecenia czy zaufać porównywarce online?

Wybrać OC z polecenia czy zaufać porównywarce online?
Zobacz więcej zdjęć »
Dobre ubezpieczenie to podstawa, aby czuć się pewnie na drodze, niezależnie od sytuacji. W szerokiej gamie ubezpieczeń dostępnej na rynku można się pogubić. Jak zatem znaleźć odpowiednią polisę? W jaki sposób szukać ofert? Sprawdź nasze sposoby.
Co to jest ubezpieczenie OC?

Jest to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi wykupić każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Najlepiej zrobić to od razu po zakupie auta, a najpóźniej w dniu rejestracji. Warto pamiętać, że nawet dzień przerwy ciągłości ubezpieczenia OC wiąże się z naliczeniem wysokich kar finansowych.Jak działa porównywarka online?

Kalkulator OC i AC porównuje oferty nawet kilkudziesięciu różnych ubezpieczycieli. W wynikach wyszukiwania najczęściej widoczna jest tabela, w której widać zakres ochrony, Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), sumę ubezpieczenia i ceny. Korzystanie z porównywarek internetowych jest bezpłatne, nie ma też obowiązku wykupienia polisy od razu. Narzędzie te, często zapamiętują wprowadzane dane i umożliwiają powrót do ostatniego wyszukiwania oraz ponowne porównanie ofert. Wiele serwisów umożliwia też bezpośredni kontakt z przedstawicielem wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, który odpowie na wszelkie pytania i pomoże podjąć końcową decyzję.OC z polecenia czy z porównywarki – jakie są różnice?

Szukając dobrego ubezpieczenia zwraca się uwagę nie tylko na cenę i zakres ochrony, ale też na sprawdzonego ubezpieczyciela. Niektórzy obawiają się zmiany i od wielu lat korzystają z oferty tego samego towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto jednak zastanowić się nad zmianą, bo ceny mogą być bardziej korzystne. Jak zatem dokonać dobrego wyboru? Można zapytać znajomych i wybrać OC
z polecenia. Wybór ubezpieczyciela z polecenia może jednak nie być najlepszym pomysłem. Poniżej przedstawiamy główne wady tego rozwiązania:

  • Cena – zależy od wielu różnych czynników takich jak doświadczenie i wiek kierowcy, parametry pojazdu, historia ubezpieczenia itp. Wysokość składki jest zatem wyliczana indywidulanie. Wystarczy, że znajomy będzie posiadał zniżki za bezszkodową jazdę, a może zapłacić za ubezpieczenie mniej niż ty.
  • Jeden ubezpieczyciel – znajomy poleci zazwyczaj ubezpieczyciela, z którego usług korzysta. Oznacza to, że nie ma porównania z cenami polis w innych towarzystwach ubezpieczeniowych, a tym samym z konkurencyjnymi ofertami.


Z kolei decydując się na skorzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych takiej jak https://kioskpolis.pl/ można dokonać zakupu ubezpieczenia w dogodnym dla siebie miejscu i czasie. Oprócz tego narzędzie to umożliwia porównanie ofert wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wypełniając formularz w danym serwisie otrzyma się różne propozycje ubezpieczycieli dopasowane do indywidualnych preferencji. Jakie są jeszcze zalety używania porównywarki?

  • Bezpieczeństwo oraz szybkość transakcji – dane udostępniane są po udzieleniu odpowiedniej zgody wyłącznie ubezpieczycielowi. Płatności dokonuje się szybko za pomocą wybranej przez siebie metody.
  • Bonusy – porównywarki często oferują dodatkowe rabaty lub specjalne dodatki

  • Doradztwo specjalisty – kontakt ze specjalistą umożliwia natychmiastowe rozwiązanie wszelkich wątpliwości.
  • Korzystna cena – narzędzie to pokazuje ceny w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych bez ukrytych kosztów. Dodatkowo można sprawdzić ceny pakietów OC/AC, Assistance lub NNW i zdecydować się na bardziej korzystną ofertę.

Kalkulator OC daje większe możliwości zapoznania się z rynkiem ubezpieczeń i wyboru odpowiedniej polisy, dlatego warto sprawdzać oferty ubezpieczeń online, a nie tylko w gronie znajomych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »