Dom » Wnętrza

Wyciszające podkłady pod panele marki Wineo – sposób na poprawę akustyki wnętrza

Wyciszające podkłady pod panele marki Wineo – sposób na poprawę akustyki wnętrza
Zobacz więcej zdjęć »
Przytulnie i elegancko urządzone mieszkanie stanowi miejsce, w którym odpoczywamy po długim dniu. Powinno być ono oazą spokoju, wolną od nieprzyjemnych dźwięków.
Jednym z „domowych” odgłosów, które zaliczane są do najbardziej irytujących jest pogłos kroków. Sposobem na jego skuteczne wyeliminowanie jest zastosowanie wyciszających podkładów pod panele marki Wineo.  

Ciche podłogi laminowane  

Marka Wineo posiada w swojej ofercie szereg produktów, które skutecznie zminimalizują niepożądane dźwięki i poprawią akustykę wnętrza. Rozwiązaniem polecanym w przypadku podłóg laminowanych są wykonane w 90% z naturalnych surowców, ekologiczne podkłady pod panele Sound-Protect Eco Plus oraz Sound-Protect Eco Profi. Oba produkty  są zintegrowane z folią paroizolacyjną i występują w wersji jednostronnie podklejonej włókniną lub też aluminium (Sound-Protect Eco Plus S/D oraz Sound-Protect Eco Profi S/D). Pierwsza mata ma grubość 2 mm i pozwala wytłumić dźwięki kroków słyszalne na zewnątrz pomieszczenia o 19 dB, natomiast wewnątrz pomieszczenia – o ok. 28%. Druga z nich jest grubości 3 mm i umożliwia jeszcze lepsze wyciszenie pomieszczenia, dźwięk kroków na zewnątrz pokoju może zostać zredukowany o 20 dB, natomiast pogłos w jego wnętrzu o ok. 31%. Podkłady pod panele marki Wineo redukują więc wartość dźwięków średnio o ok. 30% w stosunku do innych podkładów, np. standardowej pianki poliuretanowej i zamieniają wysokie, uciążliwe tony na niskie i przyjemne dla ucha.

Maty Sound-Protect wpływają dodatkowo na zwiększenie komfortu termicznego pomieszczeń.  Charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem oporu ciepła na poziomie 0,01 m²K/W, dzięki czemu doskonale nadają się do układania na ogrzewaniu podłogowym. Decydując się na zastosowanie takich podkładów pod panele trzeba pamiętać, że przy układaniu krawędzie maty należy połączyć wodoodporną taśmą Combi.

Warto podkreślić, że metr kwadratowy maty o grubości 2 mm waży 1,7 kg, natomiast 3 mm - 2,8 kg, są to więc również wyjątkowo ciężkie podkłady pod podłogi. W przeciwieństwie do standardowych,
np. poliuretanowych podkładów, piaskowo-żywiczne maty marki Wineo nie odkształcają się, a podłoga nie będzie skrzypieć w pomieszczeniu przez długie lata. W ofercie firmy Windmöller znaleźć można także kolekcje paneli laminowanych, które są zintegrowane z wyciszającymi podkładami Sound-Protect Eco Profi. Przykładem podłóg z zastosowanym wyciszeniem są produkty z linii Marena oraz Piazza.     

Komfort akustyczny na najwyższym poziomie

Panele laminowane należą w Polsce do najczęściej wybieranych sposobów aranżacji podłogi w domowych wnętrzach. Ostatnio coraz więcej osób decyduje się jednak na równie elegancką i funkcjonalną podłogę winylową. W takim przypadku warstwę skutecznie poprawiającą akustykę może stanowić mata podkładowa SilentCOMFORT. Produkt ten ma grubość 1,5 mm i jest w stanie zredukować charakterystyczny pogłos kroków o ok. 14 dB (razem z podłogami DESIGNline CONNECT). Wyciszający podkład pod panele winylowe pozwala również na zwiększenie efektu antypoślizgowego oraz podniesienie komfortu montażu podłogi.

Jego dużą zaletą jest także możliwość zastosowania nie tylko na wodnym, lecz również na nowoczesnym, elektrycznym ogrzewaniu podłogowym. Produkt ten ma zatem istotny wpływ nie tylko na poprawę akustyki wnętrza, ale również na komfort użytkowania podłogi. Warto także dodać, że w ofercie marki Wineo znajdziemy wyjątkową kolekcję podłóg winylowych Ambra Multi-Layer. Posiada ona zintegrowany system Sound-Protect, dzięki któremu jest w stanie znacznie poprawić akustykę pomieszczenia bez dodatkowego podkładu wyciszającego.

Panele laminowane oraz winylowe, ze względu na funkcjonalność, wysokie parametry techniczne oraz bogatą gamę dostępnych wzorów i kolorów, cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością. Niestety, pomimo szeregu zalet, wielu osobom wciąż kojarzą się przede wszystkim z irytującym pogłosem kroków. Jak wyeliminować te nieprzyjemne dla ucha dźwięki? Mamy na to sposób - zastosowanie odpowiednich podkładów pod panele marki Wineo.   

Informacje o podłogach marki Wineo dostępne są na stronie internetowej: www.wineo-polska.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Windmöller Polska Sp. z o.o. to polski oddział niemieckiego koncernu, będącego połączeniem  Windmöller Flooring oraz WITEX – firmy z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji wysokogatunkowych podłóg, należącej do grona współwynalazców podłogi laminowanej.  Obie firmy od stycznia funkcjonują pod jedną, wspólną marką WINEO®, która gromadzi w sobie kompetencje i Know-How obu producentów zdobywając uznanie wśród odbiorców na całym świecie. 

Producent:

Windmöller Polska Sp. z o.o.

ul. Mińska 38, 54-610 Wrocław

www.wineo-polska.pl

www.wineo-polska.pl/serwis/panele-podlogowe/

www.facebook.com/WineoPasjaTworzenia

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »