Technologie » Komputery

Wydobywać dane jak ropę, czyli informacja paliwem XXI wieku

Wydobywać dane jak ropę, czyli informacja paliwem XXI wieku
Zobacz więcej zdjęć »
Coraz częściej, dane są nazywane „paliwem” XXI wieku i tylko nieliczni negują fakt, że dane są wartościowym zasobem. Jednakże surowe dane, podobnie jak nieprzetworzone paliwa kopalne, nie mają wielkiej wartości.

Coraz częściej, dane są nazywane „paliwem” XXI wieku i tylko nieliczni negują fakt, że dane są wartościowym zasobem. Jednakże surowe dane, podobnie jak nieprzetworzone paliwa kopalne, nie mają wielkiej wartości. Dane i informacje pełnią istotną rolę w procesie decyzyjnym (szczególnie w branżach związanych z bankowością, finansami, handlem, logistyką czy w przemyśle). W coraz większym stopniu decydują one o tym, czy dane przedsięwzięcie zakończy się sukcesem czy porażką. Można wręcz powiedzieć, że dane osiągnęły status głównego zasobu biznesowego. W skrócie, sytuacja wygląda tak: dane są wyróżnikiem stanowiącym o przewadze konkurencyjnej.

Każdego dnia kadra zarządzająca spędza wiele godzin, próbując zdobywać i interpretować dane biznesowe pochodzące z wielu źródeł tj. z raportów sprzedażowych i branżowych, baz danych klientów, przewidywań rynkowych, a nawet z takich miejsc jak statusy na Facebooku czy wpisy na Twitterze.


Czytaj całość artykułu:  http://www.erp-view.pl/business_intelligence/wydobywac_dane_jak_rope_czyli_informacja_paliwem_xxi_wieku.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »