Motoryzacja » Transport

Wygodny transport materiałów za pomocą taśmy przenośnikowej

Wygodny transport materiałów za pomocą taśmy przenośnikowej
Zobacz więcej zdjęć »
W każdej fabryce jedyną z najważniejszych maszyn jest ta, która pozwala transportować surowce, półprodukty lub gotowe produkty. Rodzaj zastosowanej taśmy przenośnikowej ma znaczenie.

Katalog produktów przeznaczonych do maszyn produkcyjnych jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. koła pasowe, paski klinowe czy taśmy przenośnikowe. O ile koło pasowe i odpowiedni pasek są potrzebne, aby stworzyć przekładnię pasową, o tyle taśmy przenośnikowe – jak sama nazwa wskazuje – pozwalają transportować materiały. Ponieważ zarówno surowce, jak i gotowe produkty mają różne właściwości, niezbędne jest dostosowanie taśm przenośnikowych właśnie do nich.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Taśmy przenośnikowe – aby transport był wygodny i możliwy

Jeżeli chodzi o taśmy przenośnikowe, to są one wytwarzane z różnych materiałów. Wiele taśm to taśmy tkaninowo-gumowe i syntetyczne, bo są one przeznaczone do zastosowań ogólnych. Nie oznacza to jednak, że w ofercie producentów nie znajdą się taśmy przeznaczone do zadań specjalnych. Przeciwnie, jest ich całkiem sporo, bo i zakładów produkcyjnych je odbierających nie brakuje.

Szczególne wymagania w zakresie taśm przenośnikowych ma przemysł spożywczy i zakłady górnicze. W pierwszym przypadku np. taśmy gumowe muszą być odporne choćby na surowce klejące się. Co więcej, muszą mieć też odpowiednie certyfikaty świadczące o tym, że mogą mieć styczność z żywnością.

Jeżeli chodzi o taśmy przeznaczone do zakładów górniczych, to priorytetem jest, aby były one odporne na ogień. Producenci takich taśm również muszą wystąpić do odpowiednich urzędów, uzyskując stosowne certyfikaty dla swoich produktów.

Jak zbudowana jest taśma przenośnikowa?

Taśmy przenośnikowe muszą być wykonane z odpowiednich materiałów, a dokładniej dostosowane do właściwości transportowych surowców lub produktów. Ważna jest też ich budowa. Aby możliwe było bezpieczne korzystanie z taśmy, musi ona składać się co najmniej z kilku warstw. Przykładowo taśmy przenośnikowe zaprojektowane z myślą o zakładach górniczych składają się z następujących warstw: okładki nośnej, gumy rdzeniowej, przekładki tkaninowej i okładki bieżnej.

Jesteś zainteresowany nabyciem taśm przenośnikowych? Chcesz wiedzieć więcej o ich budowie, aby wybrać odpowiednie z myślą o swoim zakładzie produkcyjnym? Najlepiej, abyś skontaktował się ze specjalistami, którzy sprzedażą takich wyrobów zajmują się na co dzień. Na twój kontakt czekają m.in. eksperci z firmy Wilhelm Herm. Müller Polska. To przedsiębiorstwo dostarcza na rynek zróżnicowanych taśm przenośnikowych, które mają zastosowanie w różnych zakładach produkcyjnych na terenie całego kraju. Z aktualną ofertą firmy możesz zapoznać się na jej stronie internetowej: http://www.whm.pl/.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »