Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Wypadanie włosów – częsty problem

Wypadanie włosów – częsty problem
Zobacz więcej zdjęć »
To, iż włosy wypadają jest zjawiskiem całkowicie normalnym, jeśli jednak niepokoi Cię ilość włosów, które zostają na szczotce lub poduszce, poszukaj przyczyną takiej sytuacji.

Włosy mogą stracić połysk, stać się rzadkie i wypadać z różnych powodów, zacznij od przyjrzenia się swojej diecie. Być może brakuje w niej produktów bogatych w miedź, wapń lub siarkę, na kondycję włosów wpływają także niedobory witamin z grupy B. Do codziennego jadłospisu warto wprowadzić też produkty zwierające magnez, dzięki temu łatwiej będzie Ci zachować równowagę emocjonalną i radzić sobie ze stresem. Przeżywanie silnych emocji wpływa na pracę naczyń krwionośnych, jeśli się one kurczą włosy nie są prawidłowo odżywiane. Konsekwencją tego może być ich wypadanie.

Na kondycję włosów wpływa także przyjmowanie niektórych leków, ich wypadanie może być następstwem zażywania środków na artretyzm, nadciśnienie lub zakrzepicę. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa z lekarzem, który może zmienić kurację.

Wypadanie włosów, które prowadzi do łysienia może być związane ze zmianami hormonalnymi. Dotyka ono zarówno kobiety jak i mężczyzn, u panów jest bardziej widoczne, gdyż tworzą się tzw. zakola. Pomocą w walce z łysieniem androgenowym może być stosowanie preparatów dostępnych w aptekach.

Przyczyną zmiany wyglądu oraz gęstości mogą być również choroby skóry głowy, w tym wypadku warto wybrać się do dermatologa.

Jeśli Twoje włosy są w nie najlepszej formie zrezygnuj z nawijania ich na wałki lub upinania w męczące fryzury. Wybieraj kosmetyki zawierające substancje wzmacniające, nie nadużywaj suszarki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pey

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »