Gospodarka » Żywność

Wypiłeś wodę? To teraz zjedz butelkę. Lexus Design Awards

Wypiłeś wodę? To teraz zjedz butelkę. Lexus Design Awards
Zobacz więcej zdjęć »
Ooho! to jeden z najciekawszych projektów uhonorowany nagrodą Lexus Design Award. Projekt biodegradowalnego opakowania na wodę ma szansę rozwiązać wiele problemów.

Pierre Paslier, Guillaume Couche i Rodrigo Garcia pracując na co dzień wspólnie w Skipping Rocks Lab zastanawiali się nad sposobem pakowania wody, który wykluczyłby plastikowe butelki. Ciekawość doprowadziła ich do najbardziej prostego i pięknego rozwiązania jakie oferuje sama natura - kropli wody. To najmniejsza ilość cieczy, mająca na tyle dużą wagę aby wydzielić się reszty cieczy w sferycznej formie, którą nazywamy kroplą.

Ooho! kopiuje to rozwiązanie od natury. Do opakowania wody służy proces chemiczny, w którym jedna kropla specjalnego płynu tworzy cienką, żelową membranę wokół całej wody. Ten proces nazywany jest sferyfikacją i jest jedną z technik kuchni molekularnej, za której powstanie odpowiadają szefowie Ferran Adria i Heston Blumenthal.

Po wielu próbach i eksperymentach procesu sferyfikacji na różnych składnikach, w różnych proporcjach i rozmiarach udało się stworzyć właściwą recepturę. Opracowany płyn pozwala nie tylko pozwala pakować większe ilości wody, ale dodatkowo tworzy dwie warstwy membrany zapewniając zarówno lepszą ochronę, jak i higienę użytkowania.Ohoo! i jego wprowadzenie na szerszą skalę daje szansę na ograniczenie zagrożenia dla środowiska jakie stanowią plastikowe butelki. Sferyczne pakowanie jest niezwykle proste i tanie w produkcji. Wbrew pozorom jest też bardzo wytrzymałe i biodegradowalne, a co najważniejsze - może być nawet zjedzone.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AdComms Media & Marketing Group

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 5 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »