Rozrywka i wypoczynek » Sport

Wyprawa "Kaspersky 7 Volcanoes Expedition": australijski szczyt zdobyty

Wyprawa "Kaspersky 7 Volcanoes Expedition": australijski szczyt zdobyty
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab z przyjemnością informuje o najnowszym osiągnięciu w wyprawie „Kaspersky 7 Volcanoes Expedition”: alpinistka Olga Rumjancewa zdobyła szczyt Mount Giluwe, najwyższy wulkan w Australii i Oceanii.

Podejście zakończyło się sukcesem – Olga zdołała wspiąć się na szczyt w ciągu zaledwie jednego dnia. Chociaż jest to samotna wyprawa, Olga nie jest zdana tylko na siebie - Kaspersky Lab entuzjastycznie wspiera ją na każdym etapie ekspedycji.    

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Mount Giluwe mieści się w państwie Papua-Nowa Gwinea i jest uznawany za najwyższy wulkan na kontynencie australijskim. Ze względu na położenie na skraju płyty tektonicznej obszar ten jest zaliczany do sejsmicznie aktywnych; na wyspie znajduje się wiele gór i 18 czynnych wulkanów. Sam Giluwe nie jest jednak szczególnie aktywny – ostatnia erupcja miała miejsce ponad 200 000 lat temu.      

 

Udzielając wypowiedzi po ukończeniu 5 etapu swojej trwającej rok ekspedycji, Olga powiedziała: „Giluwe wznosi się na wysokość 4 367 metrów, dlatego nie jest tu szczególnie ciepło, mimo że w pobliżu przebiega równik – szczyt góry pokrywa śnieg i występują częste, obfite deszcze. Trudno nazwać to przyjemnym klimatem. Jednak tym razem największym wyzwaniem nie była sama góra, ale odległa lokalizacja i nieprzyjazne środowisko. Bardzo się cieszę, że mogłam liczyć na wsparcie Kaspersky Lab w tej dalekiej i niebezpiecznej podróży. Nie mogę się doczekać kolejnego wyzwania: meksykańskiego wulkanu Pico de Orizaba”.

 

Kaspersky Lab z dumą wnosi swój wkład w tę wyprawę, jak również inne wydarzenia sportowe i ekspedycje na całym świecie. Projekty te odzwierciedlają podstawowe wartości firmy: determinację, aby pokonywać granice i niestrudzenie dążyć do osiągania nowych celów.    

 

Poprzez wyprawę „Kaspersky 7 Volcanoes Expedition” alpinistka Olga Rumjancewa chce zostać pierwszą kobietą, która w ciągu jednego roku samotnie zdobędzie siedem szczytów wulkanicznych, najwyższych wulkanów na wszystkich siedmiu kontynentach.   

 

Wyprawa Olgi, wspierana przez Kaspersky Lab, obejmuje samotną wspinaczkę na następujące szczyty: Mount Sidley (Antarktyka), Kilimandżaro (Tanzania), Mount Giluwe (Papua-Nowa Gwinea), Damawand (Iran), Elbrus (Rosja), Pico de Orizaba (Meksyk) oraz Ojos del Salado (Chile/Argentyna). Zdobycie tych wulkanów jest jednym z najtrudniejszych wyzwań alpinistycznych na świecie, które w przypadku Olgi jest tym większe, że alpinistka jako pierwsza w historii będzie wspinała się na nie samotnie w ciągu niespełna 12 miesięcy.  

 

Wyprawa „Kaspersky 7 Volcanoes Expedition” to nowy krok w strategii promowania marki poprzez współpracę z odkrywcami. Na początku 2012 r., przy wsparciu Kaspersky Lab, znana brytyjska polarniczka Felicity Aston została pierwszą w historii kobietą, która samotnie przemierzyła Antarktykę, ustanawiając nowy światowy rekord. W innej wyprawie, która odbyła się w listopadzie 2009 r., firma sponsorowała „Kaspersky Commonwealth Antarctic Expedition”. Projekt ten skupił kobiety z Brunei, Cypru, Ghany, Indii, Jamajki, Nowej Zelandii, Singapuru i Wielkiej Brytanii, które przemierzyły ponad 900 km z wybrzeża Antarktyki do Bieguna Południowego, aby w ten sposób uczcić 60 rocznicę Wspólnoty.

 

Informacje o Oldze Rumjancewej

 

Olga Rumjancewa urodziła się w mieście Twer, w Rosji. Od wczesnego dzieciństwa interesowała się trekkingiem i wspinaczką górską. Wspinanie się stanowiło początkowo jej hobby, później jednak stało się stylem życia. Olga uzyskała pierwszy stopień we wspinaczce górskiej i została dyrektorem klubu alpinistycznego Państwowego Uniwersytetu Moskiewskiego. W 2008 roku podjęła pracę swoich marzeń, zostając przewodniczką górską. W całej swojej karierze alpinistycznej zdobyła liczne szczyty na wszystkich kontynentach.  

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »