Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Wyprawka dla noworodka do szpitala – co spakować do torby dla dziecka?

Wyprawka dla noworodka do szpitala – co spakować do torby dla dziecka?
Zobacz więcej zdjęć »
Kiedy na świat przychodzi mały człowiek, musisz się na to odpowiednio przygotować. Dlatego tak ważne jest, żeby odpowiednio wcześnie powstała wyprawka dla noworodka do szpitala.

Spakowanie do torby wszystkich niezbędnych rzeczy, jak śpiochy, pieluszki, kaftaniki czy krem do pielęgnacji pupy, na kilka tygodni przed porodem sprawi, że poczujesz się gotowa na przyjście na świat nowego członka rodziny i dużo spokojniejsza. Sprawdź, jak powinna wyglądać wyprawka do szpitalaWyprawka dla noworodka do szpitala – po co?

Wyprawka do szpitala dla noworodka i mamy to jedna z najważniejszych rzeczy, o które warto zadbać nawet na kilka tygodni przed porodem. Kiedy odpowiednio wcześnie przygotujesz torbę ze wszystkimi dokumentami, wynikami badań, rzeczami dla Ciebie i Twojego maluszka, będziesz mogła spać spokojnie w nocy. Dzięki temu, gdy tylko rozpocznie się akcja, Ty lub przyszły tata po prostu zabierzesz kompletnie przygotowany bagaż.

Dlaczego ważne jest przygotowanie wyprawki dla noworodka do szpitala? Przede wszystkim dlatego, że nie każdy szpital zapewnia tak podstawowe rzeczy, jak pieluszki czy kremy do pielęgnacji pupy dziecka. Nie trzeba też przypominać chyba, że dziecko przychodzi na świat nagie i nie zabierzesz go w tym stanie do domu. W szpitalu po porodzie spędzicie kilka dni. Przez ten czas maluszka należy przebrać. Dlatego kilka kompletów kaftaników i śpioszków to absolutna konieczność, na przykład na wypadek, gdyby noworodek zabrudził ubranko.Kompletowanie wyprawki – skąd czerpać informacje?

Skąd wiedzieć, co powinno się znaleźć w wyprawce dla dziecka do szpitala? Możesz na przykład skorzystać z jednego z wielu dostępnych w Internecie poradników, które pisane były przez doświadczone mamy. Warto też po prostu zadzwonić do szpitala i poprosić o listę niezbędnych rzeczy.

Pamiętaj też, żeby wyprawkę podzielić na dwie części: dla siebie i dla dziecka. Rzeczy dla młodej mamy możesz podzielić na kategorie takie jak: dokumenty i badania, ubrania i przybory higieniczne potrzebne do porodu oraz rzeczy dla mamy potrzebne po porodzie.Wyprawka dla noworodka do szpitala – lista

Co natomiast zapakować do torby dla dziecka do szpitala? Nie zapomnij zarówno o ciuszkach, jak i przyborach kosmetycznych. Poniżej znajdziesz gotową listę, która z pewnością pomoże Ci skompletować odpowiednie przedmioty. Oczywiście nie rób tego na ostatnią chwilę – maluch może Cię zaskoczyć i postanowić przywitać się ze światem nieco wcześniej!Wyprawka dla noworodka – lista, którą warto mieć przy sobie:

  • pieluchy jednorazowe, najlepiej całą paczkę – nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć, jak wiele pieluch zostanie zużytych,

  • 5 rozpinanych kaftanów dla dziecka – dziecko podczas pobytu w szpitalu trzeba przebrać, a do tego musisz liczyć się z tym, że maluchowi może zdarzyć się mały „wypadek” i ciuszki będą zabrudzone,

  • skarpetki,

  • czapeczka,

  • 2 kocyki lub pieluszki tetrowe, w które można owinąć dziecko,

  • chusteczki nawilżane potrzebne do umycia pupy dziecka przy zmianie pieluszki,

  • krem do pielęgnacji pupy dziecka, który nakłada się przy przewijaniu.

 

To podstawowa wyprawka dla noworodka do szpitala bardziej rozbudowaną znajdziesz pod linkiem: https://eapteka.pl/blog-porady/wyprawka-do-szpitala-dla-mamy-co-powinnas-zabrac/. Oczywiście, jeżeli uważasz, że będzie potrzebne Wam coś jeszcze lub szpital będzie wymagał innych rzeczy do wyprawki, zapakuj je do torby. Pamiętaj jednak, że nie warto komponować zbyt dużego bagażu, aby nie zgubić się we wszystkich przyborach i ubraniach, które zapakowałaś.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
B.R.O. - spotkanie w Empik Bonarka, 17.12, godz. 18:00, Kraków
Za 25 dni:
Szkolenie Google Ads - rozpocznij przygodę z reklamą w wyszukiwarce
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »