Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Wysokie góry w Galerii Sfera

Wysokie góry w Galerii Sfera
Zobacz więcej zdjęć »
Do 12 października w Galerii Sfera można oglądać wystawę fotografii "Polski Himalaizm Zimowy 2010 – 2015". To niepowtarzalna szansa, by poczuć klimat wysokogórskich zmagań i podziwiać majestatyczny krajobraz Himalajów. Organizatorem wystawy jest Polski Związek Alpinizmu.

Na 22 specjalnie przygotowanych planszach zaprezentowane zostały fotografie dokumentujące najważniejsze wyprawy wysokogórskie ostatnich lat. Zmagania z naturą, majestatyczne piękno przyrody, ogromny wysiłek, ale także wiele pozytywnej energii i prawdziwą miłość do gór - to wszystko można zobaczyć na wystawie. Wśród zdjęć nie zabraknie tych wykonanych podczas słynnej zimowej wyprawy na Gasherbrum I, której kierownikiem był znany alpinista Artur Hajzer.

Wystawa prawdziwych zdobywców

„Polski Himalaizm Zimowy 2010 - 2015" to program sportowy Polskiego Związku Alpinizmu, którego celem jest dokonanie pierwszych w historii zimowych wejść na ośmiotysięczniki. Kiedy program startował w 2010 roku, takich niezdobytych zimą szczytów ośmiotysięcznych było pięć, teraz zostały jedynie trzy. W lutym 2011 roku międzynarodowy zespół alpinistów zdobył Gasherbrum II (8035 m), a 9 marca 2012 roku szczyt Gasherbrum I (8068 m) zdobyli dwaj Polacy - Adam Bielecki i Janusz Gołąb. Do zdobycia pozostają obecnie Broad Peak (8047 m), Nanga Parbat (8125 m), K2 (8611 m).

Zdjęcia można podziwiać w pasażu galerii I. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ew_pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »