Kultura, sztuka » Kultura

Wystawa Agnieszki Sierzputowskiej w Galerii DNA

Wystawa Agnieszki Sierzputowskiej w Galerii DNA
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 22.05 – 22.06.2014 we wrocławskiej Galerii Sztuki Współczesnej DNA odbędzie się wystawa „Rzecz gestu” Agnieszki Sierzputowskiej.

Agnieszka Sierzputowska jest studentką kierunku Grafika na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2012 artystka zajęła I miejsce na IV Lubińskim Biennale oraz otrzymała wyróżnienie w konkursie Małe Myślenickie Triennale Grafiki. Mimo młodego wieku, Agnieszka Sierzputowska miała już liczne wystawy indywidualne w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych. Obrazy, grafiki i rysunki artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. 

Najbardziej fascynuje i inspiruje Agnieszkę Sierzputowską sam proces malarski. „Nie skupiam się na dokładnym planowaniu czy analizie tego, co chcę przedstawić finalnie. Interesuje mnie sam proces budowania obrazu poprzez proste gesty i ciągłe decyzje dotyczące najbardziej podstawowych elementów malarskich: koloru, kształtu i kompozycji. Mam nadzieję na dialog z odbiorcą poprzez ukazanie obiektów nieprzedstawiających, obdartych ze znaczeń” - opowiada artystka o swoim malarstwie. 

Obrazy Agnieszki Sierzputowskiej przedstawiają świat na pograniczu między realnym a irrealnym, między rzeczywistością a fantazją. Oczywiście kolor i kształty mogą wprowadzać widza w pewne skojarzenia, jednak przede wszystkim zależy artystce na oddaniu stanów emocji czy klimatu. Każdy odbiorca natomiast może odczytać te dzieła na swój sposób, dopowiedzieć własną historię. 

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Rzecz gestu” , który odbędzie się w czwartek 22 maja o godzinie 18.00 w Galerii DNA. 


Galeria DNA 
Sky Tower 
ul. Powstańców Śląskich 95 
53-332 Wrocław 
tel: 71 797 80 78 
www.dnagallery.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dnagallery

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »