Kultura, sztuka » Kultura

Wystawa Anny Sikory w Galerii DNA

Wystawa Anny Sikory w Galerii DNA
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 26.06 – 20.07.2014 we wrocławskiej Galerii Sztuki Współczesnej DNA odbędzie się wystawa młodej polskiej artystki Anny Sikory.

Anna Sikora jest absolwentką kierunku projektowania graficznego oraz promocji grafiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje z powodzeniem jako ilustrator i projektant grafiki użytkowej, a także zajmuje się malarstwem i animacją. W swoich pracach łączy techniki malarskie, graficzne, rysunkowe czy kolażowe, nie ograniczając się do jednej formy wyrazu plastycznego.

Głównym tematem wystawy jest miasto - jego faktury, struktury, kolory, bryły. „Miasto jest interesującym tematem, ponieważ spośród mnogości bodźców, jakich nam dostarcza, mogę sama wybrać te, które są dla mnie inspirujące i przekształcić je na własny sposób” – mówi artystka.  Obrazy, przedstawione na wystawie, pokazują zarówno dążenie artystki do syntezy świata otaczającego, jak i chęć destrukcji i przekształcenia formy.  

Oprócz malarstwa, na wystawie będą przedstawione również trzy prace rysunkowe artystki, które pokazują kobiety w różnych etapach życia.  „Prace te nie przedstawiają żadnej konkretnej osoby, lecz są obrazami ciała uniwersalnego, które linią i plamą rysuje moje wyobrażenie” – opowiada Anna Sikora. Rysunki różnią się upozowaniem, kolorystyką, charakterem, ale łączy je niezwykła fakturowość ciał przedstawionych kobiet.  

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Anny Sikory, który odbędzie się w czwartek 26 czerwca o godzinie 19.00 w Galerii DNA.

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dnagallery

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »