Kultura, sztuka » Kultura

Wystawa Michała Węgrzyna w Galerii DNA

W dniach 3 – 20 grudnia 2015 w Galerii Sztuki DNA w Sky Tower odbędzie się wystawa wrocławskiego artysty Michała Węgrzyna – autora m.in. słynnego muralu „Brama do Nadodrza”. Na wystawie będzie zaprezentowany najnowszy cykl obrazów, w których artysta porusza temat zmiennej natury miasta.

Michał Węgrzyn (ur. 1989 r. w Wałbrzychu) jest absolwentem Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W latach 2012-2014 działał w Gdańskiej Szkole Muralu, tworząc  prace w przestrzeni miejskiej Wrocławia, Gdańska, Poznania i innych miast Polski. Obecnie artysta aktywnie uczestniczy w wielu wystawach, aukcjach i różnych projektach artystycznych zarówno w kraju, jak i za granicą.

W najnowszym cyklu obrazów, zatytułowanym „rRegular”, Michał Węgrzyn  tworzy specyficzne wizje miast przez niego zamieszkiwanych – głównie Wrocławia i Wałbrzycha – pokazanych przez pryzmat historii i własnych przeżyć artysty.

Metoda wykonania obrazów, czyli nakładanie na siebie wielu powłok, ma odzwierciedlać zachowania, jakie zachodzą w życiu miasta – łączenie starych form z nowymi, ich przeobrażanie oraz wzajemny wpływ na siebie.  „Półprzezroczystość warstw sprawia, że one nawzajem się przenikają się i zestawione razem tworzą nową, czasami nieprzewidywalną dla mnie jakość.” – komentuje autor.

Wernisaż wystawy Michała Węgrzyna, w trakcie którego będzie można porozmawiać z artystą, odbędzie się w czwartek 3 grudnia o godzinie 19.00 w Galerii DNA.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dnagallery

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »