Motoryzacja » Transport

Wysyłanie przesyłek drobnicowych kurierem.

Wysyłanie przesyłek drobnicowych kurierem.
Zobacz więcej zdjęć »
Wysyłanie dużych i ciezkich przesyłek paletowych nie musi stanwoic żadnego problemu. Wystarczy zbaleźć dobrą firmę kurierską, która dobzre zabezpieczy towar i dowiezie go na czas bez zadnego uszkodzenia. Oprócz tego, mozesz wybrac najdogodniejszą dla ciebie opcję wysyłki.


Czym jest ładunek drobnicowy?

Drobnica to róznego rodzaju produkty przewożone za pomocą palet, dzięki zastooswaniu innowacyjnych rozwiązań, które gwarantują bezpieczny i szybki transport z miejsca na miejsce. Mogą to być produkty przetworzone oraz wyroby gotowe, ktore mają swoje opakowania jednostlkowe lub zbiorcze. Tego typu ładunki charakteryzuja się róznymi kształtami i masą, ale zazwyczaj są to drobne przedmioty. Najczęściej łączy się je w zbiorczy załadunek przed wysyłką, czyli innymi słowy z kilkudziesięciu paczek tworzy sie jedną masę załadunkową, umieszczając je przeważnie na paletach bądź kontenerach. Pakowane są w kartony, skrzynie, butle oraz worki. Wysyłka takich towarow musi być bardzo dobrze zabezpieczona,  bo w przeciwnym razie podczas transportu może dojść do uszkodzenia zawartości  paczki. Przewoźniy muszą wykazać się nie lada umiejętnościami i ostrożnością, ponieważ kazda z paczek musi byc zważona i skrupulatnie opisana. Sam przewóz to także duża odpowiedzialność, ponieważ kurier musi dotrzeć we wszystskie miejsca docelowe, zostawiając kolejne paczki u wyznaczonych odbiorców. Czy to jest opłacalne dla zleceniodawcy? Jak najbardziej, ponieważ wysyłany towar jest tylko cześcią ogólnego ładunku przewozowego, za któy płacą wspólnie różni klienci. Jak zabezpieczyc przesyłkę?

Jesli na wysułany towar składają się przedmioty delikatne, np. ze szkła, to koniecznie tzeba je maksymalnie zabezpieczyć przed stłuczeniem. Można użyć do tego torebek bąbelkowych, styropianowych kulek i tekturek, aby produkt był bezpieczny i nie przesuwał się w transporcie. Takie delikatne rzeczy muszą byc również odpowoednio oznaczone na opakowaniu, np. symbolem "Fragile". Wtedy wiadomo, że taka paczka w żadnym razie nie może spaść, ani być ściskana przez inne przewożone towary. Warto też stosowac dodatkowe zabezpieczenia, czyli szerokie taśmy oraz sznurki, które szczelnie zamkną opakowanie. Większa ostrożność nigdy nie zaszkodzi, a dzięki zadbaniu o dobrej jakości opakowanie towaru ma się większą pewność, że paczka podczas transportu nie zostanie w żaden sposób uskzodozna.Różne firmy, różne możliowści

Warto zaglądać na strony firm przewozowych, aby wiedzieć, :"co w trawie piszczy". Ciekawą ofertę ma np. Inpost. Wybierajac opcję Paleta Standard mozna wysyłac paczki ważące od 72 kg aż do 800 kg na terenie kraju. Decydując sie na tego typu opcję, należy pamiętać, aby każda przesyłka była nadana na posobnycm liście przewozowym. Natomiast w przypadku zamówienia wysyłki jendorazowej na większej ilości palet, kwestię tę należy omówic z przewoźniekiem, z lokalnym oddziałem InPostu. Co ważne, transport trwa do 3 dni, a przesyłki paletowe zostają doręczane przez pięć dni w tygodniu do godziny 17. Wysyłane rzeczy umieszczane są na jednej palecie, co gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo paczek. Korzystając z oferty InPostu Paleta Standard, przesyłki obsługiwane są przez system "burta-burta", czyli warunek jest taki, że muszą być dostarczane i odbierane w takich miejscach, które umożliwiają dojazd samochodom dostawczym.Czy transport drobnicowy ma jakies wady?

Generalnie tarnsport drobnicowy ma wiele zalet, ale jeśli ktoś chce znaleźć i te nienajlepsze strony takiego przewozu towarów, to je na pewno wskaże. Można wspomnieć np. o niewykorzystaniu całego miejsca, przestrzeni w samochodzie na towar.Czasami pojawia się także problem z załadunkiem i rozładunkiem,a wielokrotnie także z dobrym zabezpieczeniem przesyłek. Tak czy inaczej, jeśli przewoźnik to uznana na rynku firma, to takie problemy są minimalne lub nie ma ich w ogóle. Watro więc szukać takich firm, które mają już spore doświadczenie i dobre opinie od zadowoloncyh klientów. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »