Firma » Praca

Wzrost zainteresowania firm wprowadzaniem nowych sposobów zarządzania miejscami pracy

Wzrost zainteresowania firm wprowadzaniem nowych sposobów zarządzania miejscami pracy
Zobacz więcej zdjęć »
Zarządzający firmami dostrzegają konieczność przeprowadzenia zasadniczych zmian w sposobie zarządzania miejscami pracy – wynika z badań przeprowadzonych przez JBA wśród 1130 przedsiębiorców z całego świata.

Aż 83% ankietowanych stwierdziło, iż dostrzega taką konieczność. Tylko 61% z nich faktycznie takich zmian dokonało. Dla porównania w 2006 roku zmian oczekiwało 65% ankietowanych przedsiębiorców, a wprowadziło je w życie 57%.

Według raportu, który został przygotowany na zlecenie Regusa, światowego lidera w zakresie najmu powierzchni biurowych, organizacje osiągające lepsze wyniki od swoich konkurentów szybciej wypracowują i wdrażają odpowiednie rozwiązania w zakresie zarządzania miejscami pracy. Rozwiązania te dzielą się na dwie podstawowe grupy: środowisko pracy oparte na zaufaniu oraz środowisko pracy bazujące na serwisach społecznościowych. Koncept środowiska pracy opartego na zaufaniu polega na zapewnieniu wszystkim pracownikom czasowej i przestrzennej autonomii. Oznacza to, że mogą pracować w miejscu i o czasie najbardziej pożądanym z punktu widzenia prowadzonego biznesu. Wykorzystanie platform społecznościowych polega na zachęcaniu pracowników do nawiązywania kontaktów i współpracowania z ludźmi w sposób przekraczający tradycyjne modele współpracy. Takie rozwiązania mają ogromny wpływ na wzrost innowacyjności oraz wzmocnienie kreatywności i konkurencyjności firmy.

Najważniejsze wnioski płynące z badania:

  • Dwie trzecie firm będących liderami na swoich rynkach wprowadza zmiany w zarządzaniu miejscami pracy;
  • 40% spośród tych firm wprowadza zmiany, by usprawnić pracę zespołową;
  • 66,5% ankietowanych przedstawicieli firm twierdzi, że środowisko pracy oparte na zaufaniu ma pozytywny wpływ na ich wyniki, podczas gdy tylko 19,4% dostrzega negatywne skutki implementacji tych rozwiązań;
  • W ciągu następnych 3 lat wzrost inwestycji w środowisko pracy oparte na zaufaniu osiągnie poziom 27,5%;
  • 79,5% firm dostrzega pozytywny wpływ inwestycji w środowisko pracy bazujące na serwisach społecznościowych, a tylko 8,4% dostrzega wpływ negatywny;
  • W ciągu następnych 3 lat inwestycje w środowisko pracy bazujące na serwisach społecznościowych wzrosną o 27,6%;
  • Rośnie liczba organizacji, które postrzegają swoich pracowników, jako współpracujących klientów.

Zawirowania na rynku finansowym zupełnie zmieniły reguły gry. W ciągu 10 lat obowiązujący dziś model pracy zmieni się nie do poznania. Ten raport podsumowuje wiedzę uzyskaną od ponad 1000 firm z całego świata. Pomoże on firmom zidentyfikować niezbędne zmiany w zarządzaniu miejscami pracy w celu budowy przewagi konkurencyjnej i poprawieniu swojej pozycji na rynku - powiedział Mark Dixon, Dyrektor Generalny firmy Regus.

Nasz raport ukazuje, że liderzy biznesowi, przekonani o swoich zdolnościach adaptacyjnych, nie zawsze przekuwają swoje oczekiwania w czyn. Nieustanne zmiany nie są niczym nowym w biznesie, ale obecne czasy przyniosły więcej wyzwań oraz większe ryzyko i niepewność niż kiedykolwiek wcześniej. Moim zdaniem znajdujemy się na nieodkrytych obszarach biznesowego oceanu - powiedział John Blackwell, Dyrektor Generalny JBA.

W obecnych realiach prowadzenia biznesu należy podejmować radykalne kroki. Implementacja nowych sposobów zarządzania miejscami pracy pozwoli pracownikom być tak elastycznymi jak to tylko możliwe. Ułatwi także rekrutację najzdolniejszych osób i poprawi efektywność. Będzie mieć korzystny wpływ na rozwój technologii. I co najważniejsze: pozwoli znacząco obniżyć koszty działalności - nawet o 40% - dodał John Blackwell.

Wspomniany raport zawiera analizę statystyczną bazującą na wynikach finansowych firm. Firmy zostały podzielone na dwie grupy: te, które osiągają bardzo dobre wyniki oraz te, które notują rezultaty poniżej oczekiwań. Jak się okazuje firmy, które osiągają dobre wyniki są znacznie lepiej przystosowane do przeprowadzenia zmian w zakresie zarządzania miejscami pracy.

Pełny raport dostępny jest na stronie: www.jbassociates.uk.com/about/researchlib.php

Grupa Regus jest światowym liderem w dziedzinie usług dzierżawy pomieszczeń biurowych. Oferta obejmuje zarówno w pełni wyposażone biura, jak i sale konferencyjne, pokoje biznesowe oraz szerokie spektrum pomieszczeń studyjnych przeznaczonych do prowadzenia wideokonferencji. Regus ustanawia nowe standardy pracy w domu, w biurze oraz w delegacji.

Ponad 400 000 klientów codziennie korzysta z usług Grupy w 1000 centrach biznesowych, znajdujących się w 450 miastach, w 75 krajach świata. Dzięki firmie Regus ludzie biznesu i przedsiębiorstwa mają możliwość pracy tam, gdzie jest to w danym momencie niezbędne. Program Businessworld umożliwia klientom Grupy dostęp do centrów biurowych na całym świecie przy zachowaniu minimum formalności.

Z usług firmy Regus korzystają takie przedsiębiorstwa jak Google, GlaxoSmithKline, IBM, czy Nokia, a także tysiące firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw z całego świata.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »