Rozrywka i wypoczynek » Sport

X Bieg bez Granic już 3 maja!

X Bieg bez Granic już 3 maja!
Zobacz więcej zdjęć »
800 zawodników w jubileuszowym X Biegu bez Granic? To może się udać! Szczególnie, że z dnia na dzień do listy startowej dopisują się nowi uczestnicy. Rywalizacja o kolejną część medalu projektu 4Biegi Racibórz odbędzie się już 3 maja.

Start o godz. 16.00, przed „dziesiątką” odbędzie się bieg młodzieżowy i marsz Nordic Walking. 

Dwa biegi i dwie części unikatowego medalu uczestnicy projektu 4Biegi Racibórz już mają. Teraz czas na kolejny, przedostatni element układanki. Już 3 maja, w środę, odbędzie się X jubileuszowa edycja Biegu bez Granic. Chętnych do startu jest sporo. Tydzień przed rozpoczęciem zawodów na listy startowe wpisało się już prawie 800 osób, to zdecydowanie więcej niż rok temu.
 
Organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek dla biegaczy. Na pewno każdy z nich otrzyma pamiątkową koszulkę techniczną z logo 800-lecia nadania praw miejskich Raciborza oraz projektu 4Biegi Racibórz. Wszyscy którzy pokonają regulaminową „dyszkę” mogą liczyć na kolejną (przedostatnią) część medalu. Najlepsi biegacze otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe. Dla wszystkich lubiących dobrą zabawę z pewnością tę rywalizację zapamiętają na długo.

Trasa posiada atest PZLA. Zawodnicy, którzy wystartują w biegu głównym do pokonania będą mieli 3 pętle ulicami Raciborza (10 km): Wojska Polskiego, Nową (między fontannami, a Placem Długosza), Piwną, Drzymały, Opawską do ronda na Placu Konstytucji 3 Maja, Warszawską, Wileńską i z powrotem na Wojska Polskiego. Start przewidziano o godz. 16.00. Przed „dziesiątką” odbędzie się Bieg Open i bieg młodzieżowy na 3,7 km oraz marsz Nordic Walking na 7 km. Uczestnicy tych rywalizacji wyruszą o godz. 14.30. Meta i Start ulokowane będą przy ul. Wojska Polskiego na wysokości SP 4. Biuro Zawodów mieścić się będzie w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym przy ul. Klasztornej 9. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Racibórz i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Zapisy internetowe trwały do 25 kwietnia. Po tej dacie, aż do 1 maja, zapisywać można się osobiście w punkcie informacji aquaparku H2Ostróg przy ul. Zamkowej 4 w Raciborzu, uiszczając opłatę 45 zł. W dniu zawodów nie będzie możliwości zapisu. 

Informacje na temat biegu znaleźć można na oficjalnym Fanpage projektu 4Biegi Racibórz: https://www.facebook.com/4-BIEGI-Racib%C3%B3rz-377826059090363/?fref=ts. 

***
Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media

***
Miasto Racibórz w 2017 roku świętuje 800 lat nadania praw miejskich, z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalno – sportowych dla jego mieszkańców. Historyczne miasto położone na Górnym Śląsku po dziś dzień zachowało wiele cennych zabytków, które odrestaurowane przyciągają turystów z kraju i zagranicy. Dodatkowo w roku jubileuszowym władze miasta zaplanowały liczne koncerty, wystawy, wydarzenia sportowe, w tym m.in.: projekt 4 Biegi Racibórz, Dni Raciborza, Intro Festiwal czy Memoriał. Szczegóły na temat obchodów 800-lecia Raciborza dostępne są na stronie internetowej, pod adresem: http://800lat.raciborz.pl/. 

***
KONTAKT:
800 lat Raciborza
www.800lat.raciborz.pl

***
Kontakt dla mediów:
Justyna Korzeniak
Specjalista ds. Public Relations
justyna.korzeniak@adventure.media.pl
tel. kom. 530 534 539
tel. 32 72 428 84Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »