Rozrywka i wypoczynek » Sport

XVIII Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim z udziałem RAFAKO S.A.

XVIII Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim z udziałem RAFAKO S.A.
Zobacz więcej zdjęć »
Siarczysty mróz, wspaniała atmosfera i mnóstwo pozytywnej energii - tak podsumować można XVIII Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim, które odbyły się 13 stycznia w Kluszkowcach.

W wydarzeniu udział wzięli zawodnicy, na co dzień związani zawodowo z szeroko pojętą branżą energetyczną. Pośród nich znalazła się silna ekipa RAFAKO S.A.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W piątek, 13 stycznia pośród urokliwych terenów Czorsztyna i okolicznych miejscowości, na górze Wdżar (769 m n.p.m.), odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim. Tego dnia osoby związane z branżą energetyczną, w tym pracownicy RAFAKO S.A., pokonali niezwykle malowniczą trasę narciarską w Ośrodku Narciarskim Czorsztyn - Ski w Kluszkowcach. 

W trakcie osiemnastej edycji zawodów, raciborską Spółkę reprezentowało 10 osób. Wśród kobiet  trzecie miejsce w kategorii K-1 należało do Katarzyny Skrzypiec. - Zawody bardzo mi się podobały. Jestem zadowolona z przejazdu, tym bardziej, że udało mi się zdobyć trzecie miejsce. Warunki pogodowe zdecydowanie dopisały. Sam slalom doskonale dostosowany do naszych umiejętności. Na Mistrzostwach startuję już czwarty lub piąty raz i za każdym razem bardzo mi się podoba - powiedziała po zakończeniu zawodów Katarzyna Skrzypiec. Również trzecią lokatę, tym razem w kategorii K-3 zdobyła Janina Lipińska, która na nartach jeździ od lat. - Nie ukrywam, że jestem już weteranką zawodów, ponieważ startuję od 10 lat. Przyznam, że w tym roku warunki, jak i sama trasa były bardzo dobre. Poza tym Mistrzostwa Energetyków to okazja do spędzenia razem czasu. Jak co roku, świetnie się bawimy. Atmosfera dopisała, szczególnie wśród dziewczyn. Jesteśmy bardzo zgraną grupą - mówiła z uśmiechem na ustach Janina Lipińska. Wśród kobiet wystartowała także Alicja Skrzeczkowska - Pala, która jak sama przyznaje jazdę na nartach uwielbia. - Nie będę oryginalna i powiem, że zawody bardzo mi się podobają. Trasa i warunki były idealne. Jestem także zadowolona ze swoich zjazdów, choć przyznam, że drugi nieco spóźniłam. Cieszę się, że z roku na rok rozwijam się i osiągam lepsze wyniki. Myślę, że niedługo uda mi się zdobyć miejsce na podium - powiedziała Alicja Skrzeczkowska - Pala z RAFAKO S.A.

Grupę mężczyzn RAFAKO S.A. reprezentował m.in. Łukasz Kocurek. - Pierwszy przejazd potraktowałem nieco zachowawczo. W drugim podejściu dałem z siebie wszystko i poprawiłem swój czas. Co do samej trasy, to była bardzo dobra i szybka. Udział w Mistrzostwach to dla mnie ogromna przyjemność. Kocham rywalizację, a tego typu wydarzenia są świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności - wyjaśnił Łukasz Kocurek z RAFAKO S.A. Kolejnym uczestnikiem, który przemierzył trasę był Marcin Wojtyczka, który na nartach jeździ od dzieciństwa. - Narciarstwo to jedno z moich ulubionych sportów. W związku z tym cieszę się, że mogłem wziąć udział w tak fantastycznej imprezie. W zawodach udało mi się zdobyć 8 miejsce. Trasa bardzo dobra, atmosfera jeszcze lepsza. Było świetnie - mówił Marcin Wojtyczka

Wyśmienitą i sportową atmosferę w trakcie Mistrzostw od 18 lat niezmiernie zapewnia Federacja Sportowa „Energetyk”, na której czele stoi Marek Gralec. - Tegoroczne Mistrzostwa jak co roku, były na bardzo wysokim poziomie. Pogoda, jak i warunki na stoku dopisały. To samo mogę powiedzieć o atmosferze, która jak zwykle była doskonała. RAFAKO S.A., które jest jednym z założycieli Federacji „Energetyk” oraz jej członkiem, jest jedną z najbardziej usportowionych firm. Zawodnicy raciborskiej Spółki za każdym razem plasują się w strefie medalowej i około medalowej. Jeszcze raz bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogliśmy zorganizować tak niesamowitą imprezę. Dodać muszę, że narciarstwo ma w energetyce bardzo bogatą tradycję i jest obecne w federacji od samego początku jej istnienia - podsumował Marek Gralec


 * * *

RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.

* * *

KONTAKT:

www.rafako.com.pl

Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl

tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »