Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Yasmin Levy na deskach Raciborskiego Centrum Kultury

Yasmin Levy na deskach Raciborskiego Centrum Kultury
Zobacz więcej zdjęć »
Magiczny głos, fantastyczny dorobek artystyczny i nieprzeciętny życiorys. W niedzielę, 10 grudnia na scenie Raciborskiego Centrum Kultury wystąpi Yasmin Levy. Koncert Sefaryjki zakończy Festiwal Palm Jazz Days w Raciborzu.

Yasmin Levy, rok temu gościła w Gliwicach podczas Palm Jazz Festival, w tym roku odwiedzi Racibórz. Jak sama wielokrotnie podkreśla – w Polsce czuje się jak w domu, lubi nasz kraj i jego mieszkańców. Każdy występ przed polską publicznością wzbudza w niej wiele pozytywnych emocji. 

Ona sama to bardzo wrażliwa i utalentowana kobieta o mocnym głosie. Śpiewa o miłości w języku hiszpańskich Żydów. Styl muzyczny Yasmin to połączenie tradycyjnych utworów żydowsko-hiszpańskiego ladino z gorącym flamenco. Zadebiutowała albumem „Romance & Yasmin”, który trafił w gusta wielu miłośników muzyki na całym świecie. Potwierdzeniem tego jest liczba koncertów, jakie w ciągu roku daje artystka. Jej talent mieli okazję posłuchać, na żywo melomani m.in. z: Meksyku, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Francji. W niedzielę usłyszą ją raciborzanie. 

W oczekiwaniu na koncert Yasmin Levy można zobaczyć wywiad z gwiazdą zrealizowany podczas  zeszłorocznego Palm Jazz Festival w Gliwicach. Yasmin opowiada w nim o swoich odczuciach względem Polaków, przodkach i rodzinnych stronach, a także inspiracjach i muzyce. Cały wywiad znajduje się tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=PV3_dLcwXB4.

Za nami cztery z pięciu koncertów Palm Jazzu, które odbywają się w Raciborzu w ramach Palm Jazz Days. Przez ostatnie dwa weekendy gościliśmy: Wojtka Mazolewskiego z zespołem, Manu Katche Trio, duet gitarowy Maciej Pysz&Gianluca Corona oraz Krystynę Stańko z zespołem. Każdy z koncertów został przyjęty gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Na koncerty przybyli nie tylko raciborzanie, ale też wielu miłośników jazzu z Rybnika, Katowic, Krakowa i innych miast. Największym zainteresowaniem cieszy się koncert, który przed nami, czyli Yasmin Levy, wieńczący cały Palm Jazz Festival. To wielkie wyróżnienie dla nas, jako miasta, że festiwal będzie mieć swój finał w Raciborzu - podsumowuje Anna Kokolus, wicedyrektor Raciborskiego Centrum Kultury i zaprasza na koncert artystki. 

***
Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media

Zdjęcia: Archiwum RCK

***
Miasto Racibórz w 2017 roku świętuje 800 lat nadania praw miejskich, z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalno – sportowych dla jego mieszkańców. Historyczne miasto położone na Górnym Śląsku po dziś dzień zachowało wiele cennych zabytków, które odrestaurowane przyciągają turystów z kraju i zagranicy. Dodatkowo w roku jubileuszowym władze miasta zaplanowały liczne koncerty, wystawy, wydarzenia sportowe, w tym m.in.: projekt 4 Biegi Racibórz, Dni Raciborza, Intro Festiwal czy Memoriał. Szczegóły na temat obchodów 800-lecia Raciborza dostępne są na stronie internetowej, pod adresem: http://800lat.raciborz.pl/. 

***
KONTAKT:
800 lat Raciborza
www.800lat.raciborz.pl 

***
Kontakt dla mediów:
Justyna Korzeniak
Specjalista ds. Public Relations
justyna.korzeniak@adventure.media.pl
tel. kom. 530 534 539
tel. 32 72 428 84Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 82713 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )