Motoryzacja » Samochody

Yokohama nagrodzona za badania nad technologią cichych opon

Yokohama nagrodzona za badania nad technologią cichych opon
Zobacz więcej zdjęć »
Yokohama, japoński producent opon premium, została nagrodzona za osiągnięcia w badaniach nad oponami aeroakustycznymi, podczas konferencji poświęconej wykorzystaniu High Performance Computing Infrastructure (HPCI), odbywającej się w Tokio.

Wyróżnione badania YOKOHAMA to pierwsza na świecie symulacja struktury przepływu powietrza wokół toczącej się po drodze opony, która odzwierciedla wpływ struktury bieżnika na generowanie fal akustycznych. Projekt badawczy zapoczątkowany w 2014 roku, wykorzystujący aeroakustyczną technologię symulacji, wykazał zależność pomiędzy głębokością i szerokością rowków opony a poziomem hałasu wytwarzanego podczas jazdy. Badania zrealizowane zostały we współpracy z Instytutem Nauk Kosmicznych i Astronautyki, będącego ramieniem Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych. Do analizy zebranego materiału obliczeniowego wykorzystano zaawansowane systemy obliczeniowe (High Performance Computing Infrastructure HPCI), udostępnione przez Centrum Cybernetyki na Uniwersytecie w Tohoku.

Projekt jest częścią intensywnych badań prowadzonych przez japońskich inżynierów YOKOHAMA w obszarze technologii aerodynamiki opon, zmniejszającej opór powietrza podczas jazdy – mówi Artur Posłuszny, Manager ds. Produktu i Marketingu ITR CEE, firmy będącej dystrybutorem opon YOKOHAMA w Polsce. Uzyskane wyniki mogą oznaczać duży postęp w dziedzinie konstrukcji opon i optymalnego projektowania wypukłości na powierzchni opony, które redukują opór powietrza, zmniejszając hałas, ale też umożliwiając mniejsze zużycie paliwa i większą stabilność podczas jazdy dodaje. W 2016 roku YOKOHAMA zaprezentowała oponę koncepcyjną z wypustkami w kształcie płetw, przypominającymi spojlery, która jest wynikiem ostatnich pomiarów i symulacji. Kolejne nagrody i wyróżnienia za prace nad ograniczeniem hałasu i poprawą aerodynamiki otwierają drogę do projektowania i wprowadzenia do powszechnego użytku nowej generacji produktów, umożliwiających komfortowe podróżowanie i niższe wydatki na paliwo.

Projekt High Performance Computing Infrastructure (HPCI) został zainicjowany przez Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii (MEXT) w Japonii. Jego celem stworzenie innowacyjnej platformy obliczeniowej łączącej japoński superkomputer nowej generacji (K Computer) z superkomputerami uniwersytetów i ośrodków naukowych w całym kraju za pośrednictwem wysokoefektywnej sieci internetowej. Każdego roku podczas Konferencji HPCI Organizacja Badań na rzecz Informacji Naukowej i Technologii (RIST) przyznaje nagrody za wybitne projekty badawcze wykorzystujące system HPCI. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się 21 października 2016 r. w Kokuyo Hall w Tokyo Minato Ward.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »