Kultura, sztuka » Muzyka

Youtube - niewyczerpane źródło muzyki

Youtube - niewyczerpane źródło muzyki
Zobacz więcej zdjęć »
Youtube to jeden z najpopularniejszych serwisów w Internecie. Gromadzi zarówno Youtuberów, którzy wrzucają nowe treści w postaci filmów, jak i stałych widzów oraz słuchaczy.

Spora część materiałów ma tutaj wartość przede wszystkim pod kątem ścieżki dźwiękowej. Ludzie dzielą się tutaj bowiem także muzyką - niekoniecznie z teledyskami - oraz audiobookami. W każdym razie nie każdy plik koniecznie musi zostać obejrzany, aby osoba zainteresowana go doceniła. Czasem istotniejsze jest to to, co się słyszy podczas oglądania.Film z Youtube na komputer

Wielu początkujących użytkowników Internetu oraz Youtube zastanawia się, czy jest możliwe zapisanie danego filmu albo choć samego dźwięku z materiałów zgromadzonych w tym szczególnym miejscu. Samo Youtube tego nie umożliwia, ale są inne rozwiązania. Wystarczy ściągnąć odpowiedni program lub znaleźć stronę w Internecie, która w tym pomoże.Muza z Youtube

Dość sporą część widzów interesuje przede wszystkim muzyka. W zasobach Youtube można bowiem znaleźć także kawałki rzadko emitowane w radio i publikowane na płytach. Dlaczego z tego nie skorzystać, oczywiście dla potrzeb własnych?

Przyda się tu konwerter mp3 z Youtube - albo w formie programu albo online, na stronie - np.: https://mp3youtube.pl

Aby z niego skorzystać, wystarczą podstawowa wiedza i umiejętności w posługiwaniu się komputerem i Internetem. jedyne, co trzeba zrobić, to na stronie z konwerterem znaleźć pole, w które należy wkleić adres tej strony Youtube, na której znajduje się interesujący użytkownika materiał. Drugi krok to potwierdzenie rozpoczęcia procesu konwersji. Kończy się ona zwykle w ciągu kilku chwil w przypadku pliku o długości przeciętnej piosenki i odpowiednio więcej przy dłuższych plikach pierwotnych.Co jest istotne?

Uzyskany plik w formacie mp3 powinien służyć tylko użytku prywatnego osobie, która go przekonwertowała. Czyli nie można  go po prostu udostępniać osobom trzecim i dodatkowo mieć z tego jakiekolwiek zyski.

Zasoby Youtube wciąż są wzbogacane o nowe filmiki, więc to, że w tej chwili nie można znaleźć dokładnie tego, co kogoś interesuje, nie oznacza, że sytuacja powtórzy się jutro, pojutrze, czy za miesiąc lub rok.

Dzisiaj Youtube tak zapadło w świadomość internautów, że chyba nikt nie wyobraża sobie Internetu bez tego specyficznego "miejsca". Pozwoliło ono zaistnieć już wielu ludziom, których aktywność przestała się ograniczać do wrzucania nowych materiałów. Nagle bowiem okazało się, że ktoś zasłynął dzięki jakiemuś talentowi. Np. wielu początkujących piosenkarzy zaczyna teraz od zaprezentowania swojego talentu przez Youtube. Niektóre ich piosenki zyskują popularność nie tylko przez sam fakt zaistnienia na Youtube, ale tez dlatego, że zostały przekonwertowane do mp3 i zapisane na komputerach wielu słuchaczy. Można więc powiedzieć, że jest to sposób na rozpowszechnienie zupełnie nowych utworów.

Niezależnie od tego, jak długo przegląda się zasoby Youtube, one nigdy się nie kończą. I teraz narzędzia typu konwerter plików z Youtube stają się także czymś równie oczywistym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Areta Szpura, 22 maja, godz. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »