Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Z dzieckiem przez miasto

Miejsca przyjazne dzieciom i oferujące najmłodszym liczne atrakcje wyrastają w wielu punktach miast, jak grzyby po ciepłym deszczu. Dzięki temu, rodzice mając pod opieką pociechy mogą swobodnie robić zakupy, załatwiać swoje sprawy, czy uczestniczyć w życiu kulturalnym i towarzyskim.

Nawet z bardzo małym dzieckiem można czuć się komfortowo w restauracji, kawiarni, czy centrum handlowym. W wielu miastach znajdziemy coraz więcej miejsc, które oferują specjalne atrakcje i interesujące propozycje dla do rodziców z dziećmi.  

Zakupy bez stresu

Miejskie centra konkurują ze sobą proponując coraz więcej udogodnień rodzicom wybierającym się na zakupy ze swoimi pociechami. W wielu z nich znajdziemy kąciki zabaw, w których kipi od zabawek, książeczek, gier i malowanek. Można w nich zostawić dziecko pod profesjonalną opieką lub zrobić sobie przerwę w zakupach i odpocząć mając pociechę w zasięgu wzroku. Kompleksy najczęściej zapewniają też pokoje dla matek z dzieckiem, gdzie można komfortowo przewinąć lub nakarmić malucha. Dysponują też wypożyczalniami pojazdów dla dzieci, którymi mogą poruszać się po pasażach.

W niektórych centrach zakupowych znajdują się także lodowiska z wypożyczalniami łyżew. Shopping można wtedy zakończyć zabawą. Wspólne z dzieckiem przewracanie się na lodzie na pewno wszystkim poprawi humor w czasie jesienno-zimowej szarugi. Szczególnie jeśli po łyżwach wybierzemy się do…  czekoladziarni, żeby uzupełnić stracone kalorie.

Doskonałą kombinacją będzie zaś połączenie naszego szaleństwa zakupowego z szaleństwem naszej pociechy w parku zabaw. W dużych kompleksach handlowych znajdują się centra stworzone specjalnie do dzikiej dziecięcej zabawy. Nasz malec może się wyszaleć w takim bajkowym raju. Pląsać w wielopoziomowym parku rurowym, sunąć po zjeżdżalniach tubowych i spiralnych, chodzić w labiryntach, na ściankach wspinaczkowych, wieżach, podwieszanych mostach i brodzić w basenach wypełnionych barwnymi piłeczkami. Jak dużą atrakcją dla maluchów są takie miejsca może świadczyć fakt, że wciąż rośnie na nie zapotrzebowanie. Niedawno w Warszawie zostało otwarte największe tego typu centrum zabaw, które zajmuje niewiarygodną powierzchnię aż 1000 metrów kwadratowych. Od dnia otwarcia Kraina Zabawy Tęcza (www.tecza-skorosze.pl) mieszcząca się w CH Skorosze przy ul. Składkowskiego jest nieustannie oblegana nie tylko przez najmłodszych. W podobnych centrach zabawy możemy bawić się razem z dzieckiem lub zrelaksować się w kawiarence korzystając z hot spotu.         

Seans z pociechą

Gdzie jeszcze możemy zabrać naszego malca w mieście? Oczywiście do kina na poranek filmowy, jeśli chcemy obejrzeć wspólnie bajkę. Istnieje też inna możliwość. Multipleksy oferują również w wybrane dni specjalne seanse dla dorosłych z dziećmi. Po spacerze znajdźmy więc kino, do którego można wjechać wózkiem, zająć dwa lub nawet trzy miejsca, a w czasie seansu przewinąć dziecko. Kiedy postawimy nosidełko samochodowe, ściszony dźwięk, przyciemnione światło i podwyższona temperatura będą sprzyjać zasypianiu malców, co zdecydowanie ułatwi nam spokojne obejrzenie filmu.  

Rodzinne co-nieco

Jeśli na trasie spacerów rodziców z dziećmi w parku lub w pobliżu placu zabaw są kawiarnie i restauracje, to rodzice tradycyjnie chętnie z nich korzystają. W okresie jesienno-zimowym mamy utrudnione zadanie, bo wtedy nie możemy usiąść w kawiarnianym ogródku z naszą pociechą. Z pomocą przychodzą wtedy pomysłowi restauratorzy, którzy przygotowują specjalne familijne oferty. Mniejsze porcje i wysokie krzesełka dla dzieci znajdziemy w każdej restauracji, ale niektóre z nich zazwyczaj w niedziele organizują brunche. Rodzice mogą spokojnie delektować się potrawami, bo dzieci pod opieką hostess, oglądają występy lub biorą udział w konkursach.

W leniwe sobotnie lub niedzielne południe można też wybrać się z naszą pociechą do jednej z kawiarnio-księgarni, w których organizowane są czasem czytanki, warsztaty plastyczne i zabawy dla najmłodszych. Dorośli mogą w tym czasie poszperać w półkach z książkami, porozmawiać przy filiżance kawy, czy posurfować w internecie. Podobne propozycje, jakie oferuje nam miasto, kiedy mamy pod opieką dzieci można mnożyć. Jeśli tylko chcemy, znajdziemy ciekawe miejsce zarówno dla nas, jak i naszej pociechy, a przy tym załatwimy sprawunki i drobne sprawy, lub spotkamy się ze znajomymi.     

Więcej na www.tecza-skorosze.pl

Dodatkowe informacje: PRESTIGE PUBLIC RELATIONS
tel. 022 620 28 29 www.prestigepr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kraina Zabawy Tęcza
http://www.tecza-skorosze.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »